Yükleniyor...

Madenciler Ethereum’un (ETH) Yükseleceğini Düşünerek Pozisyon Amaya Devam Ediyor

Ethereum madencilerinin ETH stoğu, tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı.

Ethereum ETH Madencileri

Ethereum madencilerinin ETH stoğu, tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı. Bu, projeye duyulan inancın yeniden zirve yaptığının bir göstergesi olarak kabul ediliyor.  Kripto piyasası veri platformu Santiment tarafından derlenen ve CoinDesk tarafından paylaşılan verilere göre, ETH madencilik havuzlarında tutulan Ether miktarı, 2019’un Kasım ayının en düşük seviyesi olan 1.64 milyonun görülmesinden bu yana istikrarlı ve kesintisiz bir şekilde artıyor.

Ether ETH Ethereum

Santiment’in kurucusu Maksim Balashevich, Spencer Noon’un aylık Substack bülteninde, “Kesintisiz bir şekilde yapılan stok, en azından madenciler arasında, en azından mevcut piyasa koşullarına göre projeye duyulan güvenin yüksek olduğunu gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Tüm ETH madencilik havuzlarının kümülatif dengesi, ETH’nin fiyatının 366 dolardan 170 dolara gerilemesine rağmen, Ekim ayından bu yana yüzde 11 artarak 1.52 milyondan 1.69 milyona keskin bir şekilde yükseldi. Madencilerin düşük fiyatlara rağmen ETH stokluyor olmaları, ETH’nin fiyatının 2019’un ilk yarısında yüzde 130’dan fazla değer kazanmasının bir sonucu olabilir. Çünkü analistler fiyatlardaki düşüşleri büyük ölçüde boğa piyasası düzeltmeleri olarak görüyorlar ve bu yönde beyanlarda bulunuyorlar.

Öte yandan ETH’nin fiyatı, Ekim ayının son günlerinde 170 doların da altına düştü ve bazı madenciler varlıklarını tasfiye etmek zorunda kaldı. Bunun sonucunda stoklanan ETH miktarı 1.64 milyona geriledi.

Madencilik karlılığı fiyat dalgalanmalarından büyük ölçüde ekilenmektedir ve fiyatlardaki düşüşler genel olarak gelirin düşmesine neden olmaktadır. Bunun sonucunda küçük ve verimsiz madencilerin operasyonlarını ölçeklendirmek zorunda kalırlar. Ağdan uzaklaşan bu madenciler genellikle kayıplarını telafi etmek için elindeki varlıkları satarlar ve fiyattaki düşüşlere katkıda bulunurlar.

ETH’nin fiyatı Ocak ayında yüzde 36 arttı ve yükseliş trendine girdi. Bu trend madencilerin stokladıkları ETH miktarının yakında 1.69 milyonun üzerine çıkmasına ve yeni zirvelerin görülmesine neden olabilir. Balashevich, “Piyasadaki önemli dalgalanmalar nedeniyle önümüzdeki birkaç gün içinde bu kilometre taşını geçme ihtimalimiz var” açıklaması ile bu görüşü destekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x