Yükleniyor...

Madencilik Cihazları Coronavirus’ten Ötürü Teslim Edilemiyor

Firmalar, Çin'deki coronavirus kontrollerinin kripto madencilik cihazlarının teslimatlarını geciktirdiğini söylüyor.

Madencilik Cihazları Coronavirus’ten Ötürü Teslim Edilemiyor

Firmalar, Çin’deki coronavirus kontrollerinin kripto madencilik cihazlarının teslimatlarını geciktirdiğini söylüyor. Kripto madenciliği donanımlarının önde gelen iki üreticisi, Çin’deki coronavirus karantinası nedeniyle gönderilerinin en az bir hafta gecikeceğini bildirdi.

ASIC satışı yapan 3Logic’in Ürün Müdürü Artem Eremin’e göre; MicroBT, Bitmain ve Canaan, Çin hükümetinin salgın nedeniyle yeni yıl tatilini uzatması sebebiyle sipariş edilen cihazları şu an için gönderemeyeceğini duyurdu.

Madencilik Cihazları Duyurusu

Konuyla ilgili olarak MicroBT, tatilin 9 Şubat’a kadar uzatılması kararı hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, üretim, teslimat, satış sonrası servis, belge ve diğer düzenlemelerin gönderilmesi ve alınmasının gecikeceği bildirildi. Eremin, CoinDesk’e Bitmain ve Canaan’ın da müşterilerine benzer bildirimler gönderdiğini söyledi.

Resmi olarak nCoV-2019 olarak anılan coronavirus, ilk olarak Çin’in Wuhan şehrinde Ocak ayında görüldü. Yetkililer, 11 milyon insanın tamamını ve yakındaki diğer birkaç bölgeyi karantinaya aldı. Virüsün dünya çapında 7 bin 700’den fazla kişiye enfekte olduğu 170 kişiyi de öldürdüğü biliniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x