Yükleniyor...

Madencilik Devi Bitmain’de Dava Krizi Büyüyor

Bitcoin madencilik devi olarak bilinen Bitmain, kurucu ortaklarının açtığı davada mahkemenin Zhan'ı haklı bulmasının ardından; kurucu ortak Micree Zhan'ı "şiddetle kınadığını" belirten resmi bir açıklama yayınladı.

bitmain dava 1280x800

Bitcoin madencilik devi olarak bilinen Bitmain, kurucu ortaklarının açtığı davada mahkemenin Zhan’ı haklı bulmasının ardından; kurucu ortak Micree Zhan’ı “şiddetle kınadığını” belirten resmi bir açıklama yayınladı.

Bitmain resmi Weibo hesabında “Zhan şirketin ortak çıkarlarını ve tüm çalışanlarını göz ardı etti. Koronavirüs pandemisi sırasında şirketin normal işlemlerinin ve büyümesinin zarar göreceğini bilmesine rağmen kötü niyetle dava açtı” açıklamasını yaptı.

Zhan geçen yılın Ekim ayında görevden alındı ve o zamandan beri Bitmain’in kontrolünü yeniden ele geçirmek için iki adet dava açtı.

Çin’in Fujian eyaletindeki Changle Bölge mahkemesi Zhan’ı haklı buldu ve Fujian Zhanhua’nın Bitmain’e ait hisselerinin % 36’sının dondurulmasına karar verdi. Fujian Zhanhua, Pekin Bitmain’in hisselerinin tamamına sahiptir ve ana şirketi olan BitMain Technologies Holding’in ise en büyük hissedarı %36 oran ile Micree Zhan’dır.

Bitmain bugün yaptığı açıklamada, mahkeme kararının “yalnızca bir usul kararı” olduğunu, davanın devam ettiğini ve nihai kararın henüz açıklanmadığını söyledi.

Bitmain: “Zhan, hiçbir gerçek ve yasal dayanağı yokken, Fujian Zhanhua’nın hisselerinin %36’sına sahip olduğunu söyledi” dedi. Bitmain postunda şöyle devam etti: “Bu davanın sonucunun Bitmain’in normal üretimi ve operasyonu üzerinde herhangi bir etkisi olmayacak ve Bitmain’in Fujian Zhanhua üzerindeki mutlak kontrol yetkisi devam edecektir. “

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner