Madencilik Donanımı Üreticisi Bitfury'a 80 Milyon Dolarlık Yatırım • Coinkolik
Yükleniyor...

Madencilik Donanımı Üreticisi Bitfury’a 80 Milyon Dolarlık Yatırım

San Francisco merkezli Bitcoin madencilik donanımı üreticisi Bitfury Group, bugün 80 milyon dolarlık özel bir yatırım desteği aldıklarını duyurdu.

Bitcoin Madencilik Donanımı Bitfury

San Francisco merkezli Bitcoin madencilik donanımı üreticisi Bitfury Group, bugün 80 milyon dolarlık özel bir yatırım desteği aldıklarını duyurdu. İlk Halka Arz (IPO) için çalıştığı iddia edilen şirketin bu son gelişmeyle şimdilik IPO yolunu erteleyeceği değerlendirilmesinde bulunabilir.

Avrupa, Asya ve ABD’den kurumsal ve bireysel yatırımcılar, Güney Kore’nin Naver Group’un Avrupa kolu olan Korelya Capital’in liderliğinde şirkete 80 milyon dolarlık özel bir yatırım yaptılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Katılımcılar arasında Macquarie Capital, Dentsu, Armat Group, Jabre ve Lian Group, Argenthal Capital Partners, MACSF, Mike Novogratz’ın Galaxy Digital ve iTechCapital de yer aldı. Yatırım bankası Bryan, Garnier & Co., süreçte Bitfury’a tavsiyelerde bulundu.

Bitfury CEO’su ve kurucu ortağı Valery Vavilov, “2018 Bitfury için inanılmaz bir genişleme yılı oldu. Bu özel yerleştirme, başarılarımızı yansıtıyor ve yapay zekâ gibi gelişen teknolojiler de dahil olmak üzere yüksek performanslı hesaplamalarda komşu pazar segmentlerine hitap edebilme yeteneğimizi kabul ediyor[…]” diyor. Vavilov, “Gelişmekte olan bu teknolojilerin fırsatlarıyla partnerlik yapan Blockchain ve kripto para birimlerinin kurumsallaşması, Bitfury’nin 2019 ve sonrasında geliştireceği doğal bir genişleme fırsatıdır.” değerlendirmesinde bulunuyor.

Bitfury’nin IPO Planı

Bitfury’nin en sonunda bir halka arza gideceği uzun süredir bekleniyordu. Ve sadece geçtiğimiz ay, şirketin önümüzdeki yıl halka arza gitme konusunda bir dizi yatırım bankasıyla iletişim halinde olduğu öne sürüldü. Şirketin yıllık geliriyle yaklaşık yarım milyar dolar bazında 3 milyar ila 5 milyar dolar arasında bir değerleme alması bekleniyordu.

Bitfury’ın halka arz atılımı muhtemelen Kenan Creative, Ebang Communication ve hepsinden önemlisi Bitmain Teknolojileri gibi Asya’daki donanım üreticilerinin kamu fonlarını artırmasını sağlayacaktı. Şirket bunun yerine, özel bir finansman desteği alma yoluna giderek halka arz için daha iyi bir fırsat elde etmeyi beklemek istiyor gibi duruyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x