Yükleniyor...

Madencilik Şirketi Argo, İflas Başvurusunda Bulunabileceğini Yanlışlıkla Açıkladı

Madencilik şirketi Argo, Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunabileceğini ima eden bir belgeyi yanlışlıkla yayımladı.

argo 8

Madencilik şirketi Argo, Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunabileceğini ima eden bir belgeyi yanlışlıkla yayımladı.

Şirket şu anda iflastan kaçınmak için varlıklarını satıp kredi almayı planlıyor.

Madencilik Şirketi Zor Durumda

Argo’nun yaptığı açıklamaya göre, şirket, belirli varlıklarını satmak ve ekipman finansmanını güvence altına almak için “üçüncü bir tarafta ileri düzey müzakereler” yürütüyor.

“Şirket, önümüzdeki ay içinde devam eden ticari operasyonlarını desteklemek için nakit yetersizliği riskiyle karşı karşıya.
Şirket, gönüllü bölüm 11 iflas başvurusu yapmadan sorunlarını aşabileceğinden umutlu, ancak böyle bir dosyalama yapmaktan kaçınabileceğine dair bir güvence yok”

Argo, Bölüm 11 iflas koruması için gönüllü olarak başvurduğunu söyleyen taslak materyallerini yanlışlıkla web sitesinde yayımladığını ve bu sebeple hisselerinin geçtiğimiz cuma günü Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda geçici olarak askıya alınmasına yol açtığını söyledi.

“Hissedarlar, şirketin şu anda iflas başvurusunda bulunmadığına dikkat etmelidir”

Şirket, bir finansman anlaşmasının başarısız olmasının ardından daha fazla fon toplayamadığı takdirde nakit akışının negatife döneceği konusunda uyarıda bulunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner