Yükleniyor...

Madencilik Şirketi Riot Blockchain, Bitmain’den 42 Bin Antminers Satın Aldı

Hisse senetleri Nasdaq borsasında işlem gören Bitcoin madencilik şirketi Riot Blockchain, 42.

mining 1

Hisse senetleri Nasdaq borsasında işlem gören Bitcoin madencilik şirketi Riot Blockchain, 42.000 S19j Antminers satın almak için Çinli ASIC üreticisi Bitmain ile 138 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.

Alınan bu yeni madencilik cihazları ile birlikte, firmanın toplam hashrate kapasitesi saniyede 7,7 exahash’a (EH / s) genişleyecek. Bu Ekim ayından bu yana %93’lük bir artışa işaret ediyor.

Riot Blockchain hisseleri, 2021’de bir önceki yıla göre yüzde 230’un üzerinde yükseldi. Piyasa değeri şu anda 4.5 milyar doların üzerinde yer alıyor.

Şirketin COO’su Megan Brooks, bu satın alma işleminin önde gelen ABD madencilik şirketleri için “önemli bir kilometre taşı” olduğunu belirtti.

“Riot’un mevcut madencilik filosu, şirketi Bitcoin (BTC) madenciliğinde Amerika’nın lideri olarak konumlandırdı. Riot, planlanan hash rate kapasitesinin neredeyse iki katına çıkararak, hem Şirketin hem de Amerika Birleşik Devletleri’nin toplam hash oranındaki payını büyültme konusunda büyük adımlar atmaya devam ediyor.”

Riot gibi sektörün öne çıkan firmaları, yeni bir altına hücumdan yararlanabilmek için ve operasyonları ölçeklendirme konusunda acele ediyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x