Yükleniyor...

Madencilerden Çıkan Bitcoin Miktarı, 10 Yıl Önceye Geriledi!

Madenci adreslerinden çıkan toplam Bitcoin (BTC) miktarı, 2010 yılından bu zamana görülmemiş bir seviyeye kadar geriledi.

bitcoin madencileri transfer miktarı azaldı

Madenci adreslerinden çıkan toplam Bitcoin (BTC) miktarı, 2010 yılından bu zamana görülmemiş bir seviyeye kadar geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimleriyle ilgili veri sunan firma Glassnode’un bildirdiğine göre madencilerin adreslerinden aktarılan toplam Bitcoin miktarının yedi günlük ortalaması perşembe günü 987’ye düşerek 3 Şubat 2010’dan bu yana en düşük seviyeye ulaştı. Önceki on yılın en düşük seviyesi olan 988, 23 Mayıs’ta kaydedilmişti. Madenciler tarafından borsalara gönderilen koin sayısı da bir yıl içindeki en düşün noktasına geriledi.

glassnode bitcoin verileri

Londra merkezli Eterna Capital’in baş yatırım sorumlusu Asim Ahmad, “Bu madencilerin verimli olanlarının Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor. Sadece bir miktarını satıyorlar” dedi. Ahmad, bunun yanı sıra madencilerden çıkan transferlerin miktarının düşmesinin bir diğer nedeni olarak da halving’den bu yana üretilen BTC miktarının azalması olduğunu ifade etti.

Fiyat Artışı mı Bekliyorlar?

Madencilerin ellerinde Bitcoin tutması, satmak için bir fiyat artışı beklediklerini gösterebilmektedir. Eğer durum böyleyse bir sonraki fiyat artışında normalden daha yüksek bir madenci satışı yaşanabilir bu da fiyat artışını durdurabilir.

Lider kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 9 bin 317 dolardan işlem görüyordu.