Yükleniyor...

Mahkeme, Fed’in Custodia Bank ile İlgili Talebini Reddetti

ABD mahkemesi, Federal Rezerv'in Custodia Bank davasını reddetme talebini reddetti.

fed

ABD mahkemesi, Federal Rezerv‘in Custodia Bank davasını reddetme talebini reddetti.

Dijital varlık bankası Custodia, Haziran 2022’de ana hesabı için yapılan bir başvurunun “yasadışı bir gecikme” ile işleme konulduğunu iddia ederek Federal Rezerv‘e dava açmıştı. Bununla birlikte mahkeme Fed’e dava reddi talebini iletti.

ABD Mahkemesinden Custoida Bank Açıklaması

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Wyoming’deki bir federal yargıç, hem Federal Rezerv’in hem de Kansas City Federal Rezerv Bankası’nın görevden alma taleplerini reddederek Custodia Bank’ın Federal Rezerv’e karşı açtığı hukuki mücadelede bir adım ileri gitmesini sağladı.

Custodia Bank, ana hesabı için Haziran 2022’de yapılan bir başvurunun “yasadışı bir gecikme” ile işleme konulduğunu iddia ederek Federal Rezerv‘e dava açtı. 2020 yılında, eski Morgan Stanley çalışanı ve Bitcoin’in ilk savunucularından biri olan Caitlin Long, Custodia Bank’ı kurarak kripto şirketlerine hesap hizmetleri sağlamak ve ABD dolarıyla köprü görevi görmek amacıyla bankayı kurdu.

aaa

Custodia Bank sözcüsü Nathan Miller, Fed’in davayı reddetme talebinin bir kez daha reddedildiğini belirtti. Miller, Federal Rezerv’in kendisine devlet bankası kiralama kararları üzerinde veto yetkisi sağlamaya yönelik girişiminin federal mahkemede sınanacak olmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Custodia Bank, Ekim 2020’de Federal Rezerv ana hesabı için bir başvuruda bulundu. Başvuru kabul edilirse, bankanın Federal Rezerv’in FedWire ağı olarak bilinen ve geçtiğimiz yıl 196 milyondan fazla işlemi gerçekleştiren bir ağı kullanmasına olanak tanınacaktı. Ancak, Ocak 2023’te Federal Rezerv, başvuruyu reddederek “yasa kapsamındaki gerekli faktörlere uygun olmadığını” ve bankanın kripto para alanına dahil olmasını gerekçe gösterdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x