Yükleniyor...

Mahkeme SEC’in Kararını Reddetti!

ABD mahkemesi düzenleyici Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) yapılan tahkime ilişkin kararı reddetti.

SEC ICO

ABD mahkemesi düzenleyici Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) yapılan tahkime ilişkin kararı reddetti.

SEC, Ekim ayında acil mahkeme emriyle Blockvest’in İlk Para Teklifini (ICO) askıya almıştı. Firmanın BLV token’ının ABD yasalarına göre kayıtsız menkul kıymetler olup olmadığı konusunda yasal bir mücadele başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kayıt dışı token satışlarına ilişkin birden fazla soruşturmanın bir parçası olan SEC’in misillemesi Kaliforniya Eyaleti’nin Güney Bölgesi Mahkemesi’nin Blockvest’e karşı geçici bir varlık ihlaline neden olduğunu açıklaması ile son bulmuş oldu.

Mahkeme, SEC’in Howey Testine göre söz konusu token’ın menkul kıymetler olduğunu yeterince göstermediğine karar verildiği için bu yönde bir karar alındığını belirtti.

Mahkeme, SEC’in BLV token’ının menkul kıymetler olup olmadığını saptamak için 32 farklı test yapıldığını, ancak bu testlerin saptamada yeterli olmadığını söylüyor. Sonuç olarak Yargıç Gonzalo P. Curiel, SEC’in diğer bazı iddialar arasında Blockvest’e karşı ihtiyati tedbir talebini reddetti.

SEC, diğer bazı ICO düzenleyicilerine karşı açtığı savaşta şimdiye kadar büyük bir başarı sağladı. SEC sadece bu ay, Paragon ve Airfox’ın 2017 yılında ICO’lar aracılığıyla topladığı milyonlarca doların geri ödenmesine karar verdi. Ayrıca her bir ICO sağlayıcısına 250 bin dolarlık para cezası kesildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x