Yükleniyor...
Sponsored

Maker, Piyasa Koşullarına Rağmen Yüzde 4 Yükseldi

Maker ekosisteminin kripto para birimi olan MKR, yaşanılan gelişmelerin de etkisiyle güne yaklaşık yüzde 4'lük bir yükselişle başladı.

Maker Piyasa Kosullarina Ragmen Yuzde 4 Yukseldi

Maker ekosisteminin kripto para birimi olan MKR, yaşanılan gelişmelerin de etkisiyle güne yaklaşık yüzde 4’lük bir yükselişle başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DAO yapısıyla öne çıkan Maker, ekosistemindeki gelişmeleri paylaşmasının ardından yükselişe geçti. Akıllı sözleşme platformu, sosyal medya paylaşımında ekosistemin güçlendiğini belirtti. Ekosisteme olan yoğun ilginin fiyat beklentisi, kötü gidişatını sürdüren piyasa koşullarına rağmen yükselişi getirdi.

Maker Neden Yükseldi? Yükseliş Sürecek mi?

Kripto piyasaların kırmızı rengine rağmen MKR, güne yaklaşık yüzde 4’lük bir yükselişle geçiriyor. Son bir hafta içinde yüzde 12’den fazla fiyat artışı yaşayan popüler coin, market değerini günden güne artırıyor.

22 Eylül tarihinden itibaren yükseliş yönlü hareket sergileyen MKR, geliştirme çalışmalarının da etkisiyle ivmesini kaybetmedi. Son bir haftada yoğun satış baskısı görmesine rağmen, yaklaşık yüzde 12’den fazla değer kazandı.

MKR grafiğine göre, ayıların artık öne çıkacağı ve fiyatı baskılayacağı ön görülüyordu. Ancak yakın zamanda yapılan ekosistem paylaşımı, boğaları daha da iştahlandırmayı başardı.

Akıllı sözleşme platformu yaptığı paylaşımda, MKR ağ üzerindeki kullanıcı sayısında yaşanılan artıştan bahsetti. MKR gelişmeyi, yetki verilmiş kullanıcı seviyesi tüm zamanların en yükseğine ulaştı şeklinde duyurdu. Platform, delegelerin de artışıyla ekosisteminde yaklaşık 187 bin coin’in stake edildiğini belirtti.

Ekosistem geliştirmelerinin olumlu yansıması fiyat yükselişini sağladı. MKR, düşük arz, düşük piyasa değeri ve güçlü DAO’su sayesinde istikrarlı yükselişini sürdürüyor.

MKR Grafik Analizi

Maker, dolara endeksli DAI token’in fiyatını stabilize etmek ve desteklemek için kullanılan bir akıllı sözleşme platformu olarak öne çıkıyor. Daha güçlü bir stablecoin mantığıyla DAI token’i çıkaran platform, yaptığı güncellemeler ile ön plana çıkıyor. Stablecoin mekanizmasına göre, DAI token üretiminde MKR kullanılır ve kullanılan miktar otomatik yakılır. Bu sayede popüler stablecoin’e yönelik ilgi, MKR fiyatlanmasına da yansıyor.

MKR Grafik Analizi
MKR Grafik Analizi

NewsGerona’nın analizine göre, yükseliş gücünü koruduğu için boğa görünümlü ilerliyor. 14 günlük RSI 60 seviyelerine gelirken, pozitif ivmenin sürmesi durumunda aşırı alım bölgesine gelinebileceğini gösteriyor.

Yükseliş momentumunun nötr bölgenin üstünde kalmasıyla birlikte, güçlü yükseliş dalgalarının geleceği bekleniliyor. MKR bu haber yazılırken 785 dolar civarında işlem görüyor.

Boğalar gücünü korursa, popüler coin Ağustos’tan bu yana ilk kez 811 dolar direnç seviyesine yaklaşabilir. Ancak kısa vadede 844 dolar direncini kırması için daha fazla ilgi görmesi gerekiyor. Ayıların hakim olması durumunda en yakın destek seviyesinin 740 dolar civarında olduğu öne çıkıyor. Destek seviyesinin kırılması, yükselişin son bulması anlamına gelebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x