Yükleniyor...

Maker’a Açılan Dava Yargıç Tarafından Reddedildi

DeFi platformu Maker'a kullanıcıları tarafından açılan dava yargıç tarafından reddedildi.

MakerDAO renBTCyi Teminat Kasasindan Cikariyor

DeFi platformu Maker‘a kullanıcıları tarafından açılan dava yargıç tarafından reddedildi.

Kripto yatırımcılarının DeFi şirketi Maker’a karşı açtığı 28 milyon dolarlık “Kara Perşembe” davası ABD’li yargıç tarafından reddedildi. Maker’ın bazı beyanlarının kullanıcıları ciddi zarara soktuğu bildirildi.

ABD’li Yargıç Maker’a Açılan Davayı Reddetti

Çarşamba günü sunulan bir mahkeme belgesine göre, bir federal yargıç en büyük merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinden biri olan Maker’a karşı açılan davayı reddetti. Böylelikle DeFi devinin yatırımcıların platformun riskleri yanlış beyan etmesi nedeniyle yaklaşık 8 milyon dolar zarara uğradığını iddia eden toplu davayı reddedilmiş oldu.

Nisan 2020’de açılan “Kara Perşembe” davası, Maker Ecosystem Growth Foundation dahil olmak üzere Maker ile ilgili kuruluşların, platformda teminatlandırılmış borç pozisyonlarını diğer varlıklardan daha güvenli yatırımlar olarak yanlış tanıttığını iddia ediyordu.

DeFiin Yukselisi Guvenlik Alarmlarinin Sesini Artirdi

Maker Ecosystem Growth Foundation, kurucusu Rune Christensen tarafından protokolü merkezden dağıtmak ve operasyonları MakerDAO adlı merkezi olmayan özerk bir organizasyona devretmek için yönetilen bir stratejinin parçası olarak feshedilmişti.

ABD Kaliforniya Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesinden Yargıç Maxine M. Chesney şikayeti şu açıklamayla reddetti:

“Maker Growth [Vakıf] feshedildiği için uygun bir davalı değildir ve bu nedenle dava açma yetkisine sahip değildir. Davacı, yardım taleplerinin her birini desteklemek için yeterli gerçekleri ileri sürmemiştir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner