Yükleniyor...

MakerDao Kurucu Ortağı Ölü Bulundu

Merkeziyetsiz proje MakerDao kurucu ortağı Nikolai Muchgian, Porto Riko'da ölü bulundu.

MakerDao Kurucu Ortagi Olu Bulundu

Merkeziyetsiz proje MakerDao kurucu ortağı Nikolai Muchgian, Porto Riko‘da ölü bulundu.

Kripto para sektörüne büyük katkılarda bulunan ve MakerDao kurucu ortağı olan Nikolai Muchigan, Porto Riko’da ölü bulundu. 29 yaşındaki stablecoin yenilikçisi Muchgian, yerel polisin bildirdiğine göre boğularak öldü. Genç girişimci, Bitshares projesine önemli katkılarda bulunmuştu. Ayrıca, popüler stablecoin DAI‘nin mimarı olarak da tanınıyor.

MakerDao Kurucu Ortağı Nikolai Muchgian’a Uğurlama

MakerDao projesinin kurucu ortağı Nikolai Muchgian, kripto dünyası tarafından başsağlığı ile uğurlandı.

Porto Riko‘nun en yüksek tirajlı gazetesinin geçtiği habere göre, Nikolai Muchgian sahil kıyısında boğulmuş bir şekilde bulundu. Yerel polis, Condado‘daki Ashford Hastanesi‘nin arkasındaki plajda deniz akıntıları tarafından sürüklendikten sonra öldüğünü bildirdi. Yetkililere göre Muchgian, San Juan‘da yaşıyordu.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Muchgian’ı tanıdığını dile getirdi. İkili daha önce Bitshares projesinde birlikte çalıştı. Hoskinson’a göre, Muchgian blockchain alanında çeşitli çalışmalar yürüttü.

Ayrıca 29 yaşındaki girişimcinin ölümünden dört gün önce, Coinbase tarafına 1.6 milyar dolarlık bir transfer gerçekleşmişti. Girişimcinin boğularak ölmesindeki neden henüz bilinmiyor. Kripto topluluğu, MakerDao için yaptığı katkılardan dolayı Muchgian’ı uğurladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x