Yükleniyor...

MakerDAO, Topluluktan Onay Aldı

MakerDAO, son topluluk teklifinde Maker token'ının tasarruf oranını yüzde 3,3'e çıkarma teklifinden onay aldı.

MakerDAO

MakerDAO, son topluluk teklifinde Maker token’ının tasarruf oranını yüzde 3,3’e çıkarma teklifinden onay aldı.

MakerDAO‘nun çekirdek geliştirici ekibi, ABD Federal Rezervi’nin kalıcı enflasyonla mücadele etmeye çalıştığı artan faiz oranı ortamında, teminat destekli bu kripto para birimi için tasarruf oranını yüzde 3,33’e yükseltme teklifini sundu.

MakerDAO, Teklifiyle Topluluktan Onay Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

MakerDAO, Twitter’da “DAI sahipleri, yüzde 3,33’lük bir DSR için kendinizi destekleyin” şeklinde bir duyuru yaptı. Değişikliğin DeFi risk yönetimi firması Block Analitica tarafından önerildiğini belirtmişti.

makerdao teklif

DSR olarak bilinen DAI Tasarruf Oranı, MakerDAO‘ya göre “Dai ekonomisinin piyasa koşullarındaki kısa vadeli değişikliklerle başa çıkmak için sık sık ayarlanabilir”. Bu oran, ağdaki İstikrar Ücreti tarafından finanse ediliyor. DAI bir DSR sözleşmesine kilitlendiğinde ödenir. Şubat ayında MakerDAO’nun yaptığı açıklamaya göre, DSR’yi yüzde 1’e yükseltmek, bir ayda 35 milyondan fazla DAI’nin tasarruf hesaplarına yatırılmasına neden oldu.

dao teklif

Teklif, merkezi olmayan bir özerk kuruluş olan MakerDAO tarafından resmi bir oylama sürecinden geçmesi gerekmektedir. Teklifte bahsedilen diğer stabil kripto paraların ortalama getirisi yüzde 0,97’dir. Bu nedenle, DAI’nin tasarruf oranının yükseltilmesi DeFi ekosistemi genelinde önemli bir etkiye sahip olabilecek bir gelişme olarak görülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x