Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Makro Yatırımcı Microsoft ve Apple'ın Bitcoin (BTC) Alacağı Tarihi Verdi!

Makro Yatırımcı Microsoft ve Apple’ın Bitcoin (BTC) Alacağı Tarihi Verdi!

ABONE OL:google-news

Real Vision Group’un kurucu ortağı ve CEO’su Raoul Pal, Bitcoin’in toplumu ve kurumsal devleri küresel mali politika çöktüğünde kurtaracak “can simidi” olduğunu söylüyor.

Eski Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi Covid-19 durgunluğunu 2008 mali kriziyle karşılaştırdı, hatta daha da ileri giderek; ABD ekonomisinin insanların beklediği gibi büyüme gerçekleşmediğinde iflas aşamasına ulaşacağını tahmin etti. Dünyadaki hükümetlerin merkez bankalarına güvendiğini ve para basımı yoluyla benzeri görülmemiş düzeyde küresel teşvik sağlamanın onları rahatlattığını söyledi. Bu sebeple de Microsoft ve Apple gibi devasa şirketlerin dahi 5 yıl içinde Bitcoin alacaklarını tahmin ettiğini belirtti.

Pal, Avrupa’nın da ciddi sorunları olacağını söylüyor.

“Avrupalıların bu durumda bankacılık sistemlerini nasıl koruyacaklarından tam olarak emin değilim ve uzun bir süre bankaların kamulaştırılmasından korktum.”

Pal, merkez bankalarının bankacılık sistemini yiyeceğini ve kripto para birimlerinin finansmanı tükettiğini söylüyor. Ayrıca, Apple ve Microsoft gibi dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının, Square ve MicroStrategy gibi şirketleri takip ederek, sermayelerini dolar devalüasyonundan korumak için beş yıl içinde Bitcoin’e nakit yatırmazlarsa “ciddi anlamda bir şaşkınlık yaşayacağını” söylüyor.

“Bitcoin’in öldürülemeyen hamamböceği olduğunu düşünüyorum. Hükümetlerin bile üstesinden gelemeyeceği kadar güçlü bir şey olduğunu düşünüyorum. Ve bence bu bizim cankurtaran botumuz ve çıkış yolumuz.”

Kripto trader’ı ve analist, merkez bankalarının ekonomik duruma kendi dijital para birimlerini benimsemekten bahsederek yanıt verdiğini belirtiyor.

Bunun BTC için yükseliş eğilimi olduğunu düşünüyor.

“Hiçbir şey Bitcoin kadar rezerv varlık değil. Kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey. Altın bile değil. Gerçekten olağanüstü ve o kadar yenilikçi ki nereye gittiğine dair hiçbir fikrimiz yok. Bitcoin hakkında konuştuğumuzda, dijital varlık ekosisteminin diğer kısımlarına da bakabiliriz. Dijital varlıklar, tokenleştirme – hepsi geliyor ve hepsi merkez bankaları tarafından getirilen bu yeni dijital para birimlerine yerleştirilecek.

Öyleyse ödeme sistemleri, raylar ve her şey büyük ölçüde değişecek. Her şey – e-postadan videoya, alışverişten ticarete kadar büyük bir para devrimi olacak. Yaşadığımız dünyayı değiştirdi. Ve bu merkez bankası dijital para birimi, bu anlatının bir parçası. Ve bence Bitcoin’e sahipseniz bu olumlu bir durum.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Kaynakdailyhodl
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar