Yükleniyor...

Makro Yükseliş, Boğa Koşusu ve Golden Cross: İşte Analistlerin Bitcoin (BTC) Öngörüleri

Bitcoin (BTC) son birkaç günde 7.

Makro Yükseliş Boğa Koşusu ve Golden Cross İşte Analistlerin Bitcoin BTC Öngörüleri

Bitcoin (BTC) son birkaç günde 7.200 dolara yakın işlem gördü ve birçok analist yakın bir gelecekte düşmeye devam edebileceğini düşünüyor. Ancak, en popüler kripto para birimi, on yıl önce başlayan makro boğa eğiliminde devam ediyor.

Bitcoin (BTC) Boğa Trendinde İşlem Görüyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto analisti Crypto Birb’e göre, Bitcoin önümüzdeki yıl pozitif bölgelere doğru ilerliyor olabilir, ancak bu gerçekleşmeden önce 5.400 dolar ve 5.600 dolar bölgesini test edebilir. Analist, birincisinin ikincisini geçtiği 50 haftalık ve 100 haftalık basit hareketli ortalamalara (MA) bakıyor.

Bu altın haç’ın (golden cross) gelecek yıl Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olacak, ancak önde gelen kripto para birimi önümüzdeki haftalarda %20 – %25 düşebilir. Crypto Birb tarafından bildirildiği üzere, bu fiyat seviyesi 0.786 Fibonacci Retracement seviyesini gösterir. Dahası, Aralık ayının genellikle aşırı fiyat pivotları için bir ay olduğunu ve bunun istisna olmayabileceğini açıkladı.

Bitcoin’de Kısa Vadeli Düşüş

Diğer analistlerin ve trader’ların yakın gelecekte Bitcoin için de benzer bir hareket beklediklerini belirtmekte fayda var. Örneğin, profesyonel trader olan Cold Blooder Shiller, kripto para biriminin 4.500 dolara düşebileceğini ve ondan sonra fiyatının bir kısmını geri kazanmaya başlayabileceğini söyledi.

Bunun gerçekleşmesi için, Bitcoin, 6.000 ABD Dolarının üzerinde işlem görmeden önce kısa bir süre için fiyatı 5.000 doların altına düşürecek olan büyük çaplı bir çöküş yaşayacaktır. Analist daha sonra şu şekilde devam etti:

Şimdilik. Kanaldan ayrılan fiyat ile büyük bir hacim anomalisi bekliyorum. Bu gerçekleştiğinde, yanlara doğru başlamak için güçlü bir doruğa sahip olacağımızı düşünüyorum. Bu tam olarak 13.000 dolarlık top oluşumu ile aynıdır.

Bitcoin, Mayıs 2020’de yarılanma (halving) etkinliği yaşayacak ve bunun da kripto para biriminin fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olması bekleniyor. Talep artarsa, BTC’nin yeni ihraçlarının yarıya indirileceğini göz önünde bulundurarak büyük bir fiyat artışı görmek mümkün olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x