Yükleniyor...

Malezya Polisi, 1069 Adet Bitcoin (BTC) Madencilik Cihazını Silindirle Ortadan Kaldırdı

Malezya polisi, 1069 adet Bitcoin (BTC) madencilik cihazını silindirle ezerek yok etti.

resim 2021 07 16 191002

Malezya polisi, 1069 adet Bitcoin (BTC) madencilik cihazını silindirle ezerek yok etti. Çekilen görüntüler, Twitter’da kısa bir sürede viral oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Video’da yerde duran yüzlerce Bitcoin ASIC madencilik cihazının bir buharlı silindir tarafından ezildiği görülüyor. İlk olarak WeChat platformunda ortaya çıkan videonun ilk etapta Çin’de veya bir Latin Amerika ülkesinde çekildiği düşünülmüştü.

Malezya medya kuruluşu The Star ise görüntülerin Malezye’da çekildiğini açıkladı. Malezya’nın Sarawak eyaletinde yer alan Miri kentindeki polisler, bir elektrik kaçakçılığı sebebiyle gerçekleştirilen baskının ardından, 1069 adet Bitcoin madencilik cihazını yok etti.

Habere göre Malezyalı polisler Şubat ve Nisan ayları arasında bir operasyon gerçekleştirerek, Bitcoin madenciliği için kaçak elektrik kullanmaları sebebiyle 8 kişiyi tutukladı. Bu operasyon esnasında yaklaşık 1.25 milyon dolarlık Bitcoin madencilik ekipmanına da el konuldu.

Malezya’nın farklı bir yerel medya kuruluşunun haberinde, polisin madencilik cihazlarını silindirle ezdiği görülen bir video da yer aldı.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi tarafından derlenen en son Bitcoin madenciliği haritasına göre Malezya, 2021 yılının Nisan ayı itibariyle Bitcoin’in toplam hash oranının yaklaşık olarak %4’lük kısmını oluşturuyor.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Özgür
Özgür
1 yıl önce

Ben buharlı silindire takıldım diyenler buraya

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x