Yükleniyor...

Mango Markets Saldırganı Tutuklandı

Piyasa manipülasyonu yaptığı iddia edilen Mango Markets dolandırıcısı Porto Riko'da tutuklandı.

Mango Markets Saldirgani Tutuklandi

Piyasa manipülasyonu yaptığı iddia edilen Mango Markets dolandırıcısı Porto Riko’da tutuklandı.

Solana DeFi Platformu Mango Markets, Ekim ayında 100 milyon dolarlık hack saldırısına uğradı. Saldırgan, Mango spot piyasa fiyatını hareket ettirmeye başladı ve fiyatı 0,91 dolara çıkardı. Ayrıca 483 milyon MNGO’nun değeri de 423 milyon doları gördü. Saldırgan daha sonra 116 milyon dolarlık bir kredi alarak Mango’nun hazinesinde -116,7 milyon dolar eksi bakiye bıraktı. Saldırgan, emtia dolandırıcılığı ve emtia manipülasyonu ile suçlanarak tutuklandı.

Mango Markets Saldırganına Tutukluluk Kararı

ABD Adalet Bakanlığı, Ekim ayında Mango Markets istismarcısı olarak ortaya çıkan Avraham Eisenberg’i tutukladı.

Federal yetkililer, merkezi olmayan borsa Mango Markets’i istismar ettiği gerekçesiyle Avraham Eisenberg’i Porto Riko’da tutukladı ve New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi’nde kendisine yöneltilen suçlamaları açıkladı.

Eisenberg, aleyhindeki yeminli ifadeye göre, borsanın yerel token’ı MNGO’nun fiyatını manipüle ederek Ekim ayında Mango Markets’ı 114 milyon dolara sömürmek için bir ekibe liderlik etti. Eisenberg, MNGO’da büyük bir pozisyon satın alarak bu tokenin fiyatını yüzde 1.300 oranında şişirdi ve bu da ona aynı platform üzerinden daha büyük piyasa değerlerine ve daha istikrarlı değere sahip diğer token’ları geri ödeme niyeti olmaksızın ödünç almasına olanak sağladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x