Yükleniyor...
Sponsored

Mango Markets Saldırganı, Yaptığı Eylemin Yasal Olduğunu Savundu

Mango Markets saldırısının sorumlusu Avraham Eisenberg, yaptığı eylemin yasal olduğunu ileri sürdü.

mango markets 1

Mango Markets saldırısının sorumlusu Avraham Eisenberg, yaptığı eylemin yasal olduğunu ileri sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Eisenberg, 114 milyon dolarlık saldırıyı kendisinin düzenlediğini doğruladı.

Mango Markets Saldırganı, Kendisini Savundu

Saldırının faili Avraham Eisenberg, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Geçtiğimiz hafta oldukça karlı bir ticaret stratejisi yürüten bir ekiple birlikteydim. Geliştirme ekibi tam olarak yapmasa bile, protokolü tasarlandığı gibi kullanarak tüm eylemlerimizin yasal piyasa eylemleri olduğuna inanıyorum. Bu, parametreleri olduğu gibi ayarlamanın bir sonucu”

Eisenberg’in yasal ticaret stratejisi, onun Mango Markets’tan 114 milyon dolar boşaltması için 10 milyon dolar kullanmasını gerektiriyordu. Yapılan bu “ticaret” Mango token’ının fiyatını 0,30 dolardan 0,91 dolara şişirmek için bir manipülatör gibi çalıştı. Bu, Eisenberg’ün teminatının değerini artırdı ve ekibinin protokolden daha fazla fon ödünç almasına olanak sağladı.

Eisenberg’in ismi, bir gün sonra saldırıyla ilişkilendirildi. Muhabir Chris Burnet, Eisenberg’i saldırıyla ilişkilendiren kanıtlar sunan bir makale yayınladı. Burnet’in ortaya koyduğu kanıtlar, çeşitli Discord konuşmalarını ve zincir içi faaliyetleri içeriyordu.

Eisenberg, daha önce de FortressDAO yatırımcılarını dolandırmakla suçlanmıştı.

Yapılan saldırı, protokolün geri ödeme yapamaması nedeniyle Mango Markets’i kullanıcı pozisyonlarının tasfiye edilmesi tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı. Eisenberg, DeFi protokolü ile yapılan müzakerede bu konunun da ele alındığını söyledi.

Mango topluluğu Eisengberg’ün 67 milyon doları iade ederken, 47 milyon doları elinde tutması için oy kullandı. Bu ödül miktarı, kripto para sektöründe görülmüş en yüksek ödül olma özelliğini taşıyor. Bunun karşılığında protokol, yasal yollara başvurmayacak.

Zincir üstü verilere göre Eisenberg, şimdiye kadar 8 milyon dolarlık token’ı geri ödedi. Ona göre yapılan anlaşma olağandışı değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x