Marathon, Mayıs Ayında BTC Bolluğu Yaşadı • Coinkolik
Yükleniyor...

Marathon, Mayıs Ayında BTC Bolluğu Yaşadı

Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, geçtiğimiz ay 35 milyon dolarlık BTC üretti.

Marathon BTC

Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, geçtiğimiz ay 35 milyon dolarlık BTC üretti.

Kripto para piyasasının toparlanmaya başlaması ve Bitcoin ağında yaşanan aktivite artışı, Bitcoin madencilik gelirlerini de olumlu ölçüde etkiledi. Özellikle Bitcoin Ordinals, madencilerin yüzünü güldürmeyi başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıla göre artış gösteren Bitcoin madencilik geliri, şirketleri de zorlu süreçlerden çıkardı. ABD’nin en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden birisi olan Marathon Digital, geçtiğimiz ay rekor seviyede BTC çıkardı.

Marathon Digital, Mayıs Ayında 1.245 BTC Üretti

Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, geçtiğimiz ay, bir önceki aya göre yüzde 77 daha fazla BTC üretti. Şirket, mayıs ayında 1.245 BTC çıkardı. Bu BTC’lerin ortalama değeri yaklaşık 35 milyon dolar civarında.

Marathon Digital CEO’su Fred Thiel, durum değerlendirmesinde bulundu. Thiel, şunları söyledi;

Artan üretim, artan hash oranından ve geçen ay kazandığımız toplam Bitcoin’in yaklaşık yüzde 11,8’ini oluşturan işlem ücretlerindeki önemli artıştan kaynaklanıyordu. Sıralamaların ortaya çıkması, mayıs ayında işlem ücretlerini önemli ölçüde artırdı ve bu ücretler, bazı durumlarda 6,25 BTC’lik blok ödülünü aşacak kadar yüksekti.

Şirket tarafından paylaşılan bilanço raporuna göre, Marathon’un ortalama günlük üretimi mayıs ayında 40.2 BTC oldu. ABD’li şirket, önceki aya göre günlük üretimini yüzde 72 oranında artırdı.

Geçtiğimiz ay, Marathon‘un yaklaşık 5.500 Bitcoin madencisine yeni enerji tahsis edildi. Ayrıca Marathon, Bitcoin Core geliştiricilerini desteklemek amacıyla finansal hamlelerine devam etti.

Madencilik sektöründe istikrarlı bir şekilde ivme kazanan Marathon‘un hisse değeri, bugün NASDAQ‘ta yüzde 2 yükselişle işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x