Yükleniyor...

Mark Cuban, Bitcoin’e Karşı Değil Ama Ciddi Sorunları Var

Milyarder Mark Cuban, Bitcoin'in güvenilir bir para birimi olma şansı olmadığını söyledikten sonra tepki aldı.

mark cuban

Milyarder Mark Cuban, Bitcoin‘in güvenilir bir para birimi olma şansı olmadığını söyledikten sonra tepki aldı. Cuban daha sonra Bitcoin’e karşı olmadığını açıkladığı bir Twitter tartışmasına katıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cuban şu ifadeleri kullanmıştı: “Bitcoin’in global ve güvenilir bir para birimi haline gelmesi imkansız. Ancak bunun sebebi teknik açıdan bunun mümkünsüz görünmesi değil. Kullanımı zor, hacklenmeye açık bir yapısı var.”

Cuban daha sonra ise Bitcoin’le alakalı şu ifadeleri kullandı: “Beni ikna etmek zorunda değilsin. Komşularınızı ikna etmeniz gerekir. Eğer değeri göremezlerse, çözmeniz gereken problem budur. BTC’ye karşı değilim. Dünya, tüketici yetersizliği nedeniyle başarısız olan büyük ürün / hizmetlerle doludur.” Diğer birçok Bitcoin karşıtının aksine Cuban, Bitcoin teknolojisi ile ilgili bir sorundan bahsetmiyor. Ancak, şu ifadeleri de kullanıyor: “Kullanımı çok zor, kaybetmek çok kolay, anlamak zor, değerlendirmek zor.”

Cuban son tweetlerinde, “neredeyse hiç olmayan” bir insan yüzdesinin, neredeyse ücretsiz olmasına rağmen bir ödeme aracı veya bir değer deposu olarak Bitcoin’i kullanmayı seçtiğini söyledi. Cuban’ın sahip olduğu profesyonel basketbol takımı Dallas Mavericks, token satan ilk NBA takımı oldu. 2019’da tekrar Bitcoin’i kabul etmeye başladı, ancak yalnızca beş işlem gerçekleştirdi. Sonuçta Bitcoin’in ana akım anlamında benimsenmesi mümkün olmadı.

Mark Cuban Altın ve Bitcoin Yandaşlarını Eleştirdi

Cuban, Bitcoin ve altının yandaşları tekrar tekrar “aynı şeyi” söylediklerini ifade ediyor. Cuban, “Ne zamandır kripto savunucuları aynı şeyi söylüyor? Ve altın savunucuları hemen hemen aynı şeyi söylemiyor mu?” diye konuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x