Yükleniyor...

Mark Cuban, Bitcoin’in (BTC) Geleceği Hakkında Pek Umutlu Değil

Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, son Twitter tartışmasında Bitcoin'in gerçekten güvenilir bir değer deposu olabileceğini kabul etti.

Cuban mark

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, son Twitter tartışmasında Bitcoin’in gerçekten güvenilir bir değer deposu olabileceğini kabul etti. Ancak Cuban, öncü varlığın mevcut sistemi değiştirme potansiyeli konusunda ikna olmuyor.

“Bitcoin, Mücadele Eden Küresel Finansal Sistemin Cevabıdır”

Analist Preston Pysh, 3 Haziran’daki Twitter açıklamasında, merkez bankasının para basma çılgınlığı ve uzun vadeli ekonomi üzerindeki etkileri hakkında görüşlerini belirtti. Özellikle Fed’in parasal gevşeme önlemleriyle, son 11 yıldır fiat’ın “agresif bir şekilde şişirildiğini” belirtti. Gerçekten de Fed bilançosunu 2008’den bu yana, 0.8 trilyondan 7.1 trilyona genişletti.

Bu likidite enjeksiyonları ekonomiyi ayakta tutmak için gereklidir. Psych bu kontrollerin, ABD’de devam eden sivil huzursuzluğun kontrolden çıkmasını önlemek için hayati önem taşıdığını savunuyor.

Tıpkı parasal gevşeme gibi UBI’nin de uzun vadede korkunç sonuçları var. Çökmeye mahkum bir finansal sisteme karşı, insanlar kendisini korumak için Bitcoin sahibi olmak istiyorlar.

Mark Cuban ise, Pysh’in mevcut finansal iklimde tek çıkış yolunun Bitcoin olduğu iddiasına katılmıyor.

Preston Bitcoin fiyatının kimin doğru, kimin yanlış olduğuna karar vereceğini belirterek, BTC Ocak 2021’e kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doları aştığında, Cuban’ın çağrısına cevap vereceğini bildirdi.

Cuban için ise bir varlığın fiyatı, ekonomiyi rahatsız eden tüm sorunları çözmedeki başarısını yansıtmaz.

BTC Bir Değer Deposu Olabilir, Ancak Eski Sistemin Yerini Alamaz

Cuban daha sonra en iyi kripto para biriminin aslında bir değer deposu olarak hareket edebileceğini kabul etti. Ancak BTC’nin uygulanabilirliği konusunda şüpheleri var. Dijital varlığın mevcut finansal sistemin yerini almasının olası olmadığını belirtiyor.

“Bir değer deposu olabilir. Ancak tartışma, mevcut federal rezerv sisteminin zorluklarıyla başladı.”

Cuban geçen yıl Ağustos ayında, Bitcoin’in değerli metallerden altın ile temelde benzer olduğunu öne sürmüştü. Ona göre ikisinin de değerleri arz ve talebe dayanıyor, bu da onları harika yatırımlar yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner