Yükleniyor...

Mark Cuban: Dogecoin (DOGE) 1 Dolar Olacak ve Bir Stablecoin Haline Gelecek

Mark Cuban, Dogecoin'in (DOGE) 1 dolara yöneldiğini ve ulaştığında da orada kalacağını düşünüyor.

cuban

Mark Cuban, Dogecoin’in (DOGE) 1 dolara yöneldiğini ve ulaştığında da orada kalacağını düşünüyor. Cuban’a göre Doge, yardımcı bir program haline gelmiş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dogecoin, 2013 yılında bir “meme token” olarak piyasaya sürülse de, işler son derece farklı bir hal aldı. Geçtiğimiz yıla oranla %23.000 oranında artan varlık, 69 sente ulaşarak yeni bir ATH seviyesine yükseldi.

Mark Cuban tüm bu gelişmelerin ardından, Dogecoin’in değerinin 1 dolara ulaşacağını ve o değerde sabit kalacağını ön görüyor. Cuban, Ethereal Virtual Summit’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dogecoin 1 dolar olabilir ve onun bir şekilde stablecoin benzeri bir şey olacağını düşünüyorum. Sürekli kullanabileceğiniz ve sabit kalan bir şey. Bir süreliğine 60, 70 veya 80 sent civarında yer alabilir. Ancak uzun vadede 1 dolar olacağını düşünüyorum. Bu benim kişisel tahminim, yalnızca bir tahmin.”

Cuban tahminini Dogecoin ile işlem yapmanın daha kolay olduğu gerçeğine dayandırıyor. Bu sebeple Doge, Bitcoin’den (BTC) daha çok bir para birimi olarak işlev görebilir. Doge arzı BTC gibi sınırlı olmamasına rağmen, yılda 5.2 milyar Dogecoin elde edilebiliyor.

“Konuyla ilgili ilk konuşmaya başladığımda her yıl 5.2 Dogecoin limitinin olduğunu fark etmemiştim. Halihazırda piyasada bulunan milyarlarca sayıya bakılırsa, bunun etkili biçimde düşen bir enflasyon oranı olduğunu söyleyebilirim. Dogecoin için enflasyon miktarının bir sınırı vardır ve bu pozitiftir. Sevsek de sevmesek de itibari paranın dijital eşdeğeri niteliğindedir.”

Dogecoin Harcayabilirsiniz

Cuban, Dogecoin’in özel bir şey için kullanıldığı sürece daha önemli olabileceğini de vurguladı:

“Dogecoin, bir para birimi olarak faydalı hale geliyor. Biliyorsunuz şu an bir Mavs mağazasına gidebilir ve harcayabilirsiniz. Bitcoin ve Ethereum’a (ETH) kıyasla Dogecoin ile çok daha fazla satış gerçekleştiriyoruz. Çünkü Bitcoin ve Ethereum’a insanlar büyük paralar yatırıyorlar ve artmasını bekliyorlar. Ancak Dogecoin’de böyle bir durum söz konusu değil.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x