Yükleniyor...

Mark Cuban SEC’in Kripto Düzenlemesine Yaklaşımını Eleştirdi

Yakın tarihli bir tweet'te milyarder Mark Cuban, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kripto düzenlemesine yaklaşımını eleştirdi.

Mark Cuban SECin Kripto Duzenlemesine Yaklasimini Elestirdi

Yakın tarihli bir tweet’te milyarder Mark Cuban, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) kripto düzenlemesine yaklaşımını eleştirdi.

Milyarder Cuban, kripto şirketlerinin SEC ile nasıl iletişim kurması gerektiğinin net olmadığını iddia ediyor. Ayrıca Cuban, SEC’i “bright line regulations” olarak tanıttığı regülasyonları yayınlamasına davet etti.

SEC’in Yaklaşımı Mark Cuban’ın Hedefi Oldu

Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban‘ın yorumu, yakın zamanda SEC Başkanı Gary Gensler tarafından kaleme alınan bir makaleye yanıt olarak geldi. SEC’in “uygulama yoluyla düzenleme” yaklaşımı, SEC’in blok zinciri şirketi Ripple‘a dava açmasının ardından ateş altında kaldı.

Gensler, teknolojinin yeniliğine rağmen menkul kıymet yasalarının kripto para varlıklarına uygulanması gerektiğini söylüyor. Otomotiv endüstrindeki ilerlemelere rağmen temel güvenlik özelliklerini kullanmaya devam eden kripto para birimleri ve arabalar arasında bir karşılaştırma yaptı.

Gensler‘e göre kripto para birimleri, farklı teknoloji kullandıkları için farklı muamele görmemeliler. Ayrıca Gensler kripto endüstrisindeki son çalkantılı olaylar, kripto şirketlerinin mevcut menkul kıymet yasalarına uyması gerektiğini düşünüyor. SEC patronu, menkul kıymetler sunan kripto para ödünç verme platformlarının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kapsamına girdiğini de yazısında vurguladı. Gensler, kripto kredi şirketlerini uyum çerçevesinde tutmak için “gelip konuşmaya” çağırdı. Gensler, kripto para birimlerinin çoğunluğunun kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu defalarca belirtti. Ancak son zamanlarda Bitcoin’in bir emtia olduğunu açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner