Yükleniyor...

Mark Cuban’a Göre DeFi, İnternetin İlk Günlerindeki Haline Benziyor

Milyarder girişimci Mark Cuban’a göre merkeziyetsiz finans (DeFi), 90’lı yılların internet patlamasıyla aynı aşamada

1A7wG2B fGqu3eui39nokfg

Milyarder girişimci Mark Cuban’a göre merkeziyetsiz finans (DeFi), 90’lı yılların internet patlamasıyla aynı aşamada.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Defiant podcastine verdiği röportajda Cuban, teknolojilerin halk tarafından kullanılmadan önce yıllarca var olduğunu söyledi:

“Bana göre DeFi olgunlaşmaya başladı. Uygulamaları görmeye başladık. Eşsiz tokenları (NFT) görüyoruz ve ne kadar sattığı, piyasa değerleri değil, insanların uygulamalar üzerinden çok daha rahat olduğunu görüyoruz. bu bana 90’lı yılların ortasını hatırlattı. Çoğunlukla üniversitelerde ve blockchainde neler olduğuyla ilişkili.”

Podcast ekibi, Ethereum (ETH) ve akıllı kontratların internetin ilk günlerine benzediğini hatırlattı. Ethereum’da gas ücretlerine dikkat çeken Cuban, akıllı kontratların özel bir şey başlattığını ifade etti.

“Şu an işlem ücretleri sıkıntı oluşturuyor. Çok absürt seviyede. Hiçbir şey yapamazsınız. Ve bu yüzden birçok insan farklı blockchain platformlarına kaydı. Hatta özel blockchain platformlarına yönelme iyice arttı.

Akıllı kontratlar ve blockchain bana internetin eski günlerini ve HTML ve JavaScript’in network etkisini hatırlatıyor. Eskiden JavaScript ve HTML’le beraber çok fazla işyeri yaratırdınız.”

Bitcoin’e (BTC) gelince, Cuban hâlâ enflasyona karşı korumadığını düşünüyor:

“Bitcoin’in şu ana kadar enflasyona karşı koruma sağladığıyla alakalı kanıt yok. Şu an altın savunucuları ve Arjantin halkı için umutları var çünkü paraları çöktüğü zaman halk ticaret işlem için emtia kullandı. Bazı insanlar altının güvenli liman olduğunu söylüyor, ama bu daha çok açıklamada kalıyor.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x