Yükleniyor...

Mark Cuban’dan Dikkat Çeken Ethereum (ETH) Yorumu

Ünlü milyarder Mark Cuban, kripto para ile ilgili deneyimlerinden, piyasanın mevcut durumundan ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum'un (ETH) yükseliş algısının ardındaki sebeplerden bahsetti.

cuban

Ünlü milyarder Mark Cuban, kripto para ile ilgili deneyimlerinden, piyasanın mevcut durumundan ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) yükseliş algısının ardındaki sebeplerden bahsetti. Cuban için kripto para birimler ve uygulamaları, internetin bir sonraki evrimi.

Bitcoin’in altından pay aldığını ve almaya devam edeceğini vurgulayan ünlü milyarder, kripto paralar ile ilgili en heyecan verici kısmın ademi merkeziyetçilik olduğunu belirtti.

Bu anlamda Ethereum’u internetin yükselişi gibi konularla daha fazla karşılaştıran Cuban, şunları söyledi:

“İnternet oluşmaya başladığında, analog dünyada olanları bozabilecek tüm bu uyguları görmeye başladık. Şimdi neler olduğunu ve akıllı sözleşmelerin nasıl ortaya çıktığını görüyoruz. Bunların hepsinin merkeziyetsiz olduğuna tanık olduk. Oyunu değiştiren asıl faktör buydu.”

Bitcoin ve Ethereum Nasıl Değişti?

Cuban, ilk dönemlerde Bitcoin kullanımının farkında olmasına rağmen, gelecek olan sınırlamaların Bitcoin’in kullanılmasına engel olacağını düşünüyordu. Cuban Bitcoin’in bir değer deposu olduğunu vurguladı ve şu ifadeleri kullandı:

“2012 yılında insanlar Bitcoin’in bir para birimi olduğunu söylediler ve düşündüm “bu işe yaramayacak.” Ancak daha sonra altından daha iyi bir alternatif olduğunu gördüm. Çünkü algoritmik kıtlığı nedeniyle fiyatı yükselecek.”

Cuban’ın portföyünde %60 oranında Bitcoin, %30 oranında Ethereum ve %10 oranında da diğer kripto paralar bulunuyor. Cuban bu pazara daha önce girmediği için pişmanlık duyuyor.

“Çok fazla Ethereum’a sahibim. Keşke çok daha erken alsaydım ama dört yıl önce almaya başladım. Bence Ethereum gerçek bir para birimine en çok yakın olan kripto para.”


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
abuzer
abuzer
2 yıl önce
  1. yazik olmus kubana
  2. nasilda girmemis okadar keriz varken 
  3. yatirimcilar gunluk oynuyanlarin sayesinde kazaniyor
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x