Yükleniyor...

Mark Karpeles’i bir de Annesinden Dinleyelim

Reuters'ın telefon görüşmesi ile gerçekleştirdiği röportaj ile, Mark Karpeles'in annesi, oğlu hakkında ilginç bir sohbet gerçekleştirmiş oldu.

Reuters’ın telefon görüşmesi ile gerçekleştirdiği röportaj ile, Mark Karpeles’in annesi, oğlu hakkında ilginç bir sohbet gerçekleştirmiş oldu. Bitcoin dünyasının bir anda odak noktası olan Mark Karpeles, küçüklüğünde parlak bir çocuk fakat kötü bir öğrenciymiş.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Annesi Karpeles hakkında, “Zor bir çocuk değildi, hatta fazla uzlaşmacıydı. Başkalarının kendisinden faydalanmasına izin veren bir yapısı vardı. Arkadaşları sürekli ona ev ödevlerini yaptırırdı.” açıklamasında bulunarak sohbete başlıyor.

Mark Karpeles küçüklüğünde IQ’su yüksek çocukların okutulduğu Mensa’da eğitim görmüş. Karpeles’in ilgilendiği konular diğer çocuklardan farklılık gösterdiği için, normal okullarda uyum sağlamakta oldukça güçlük çekmiş. Dahiler bir şeyleri çabucak kavrarlar, fakat tekrar olmaksızın hiçbir şey tam olarak öğrenilemez. Anne Karpeles’e göre Mt.Gox’un CEO’su küçüklüğünde bu duruma ayak uyduramamış.

Karpeles, annesinin söylediklerine göre küçüklüğünde de iletişim konusunda oldukça zayıfmış. Mt.Gox’un düşüşü sırasında kullanıcılarla iletişime yaklaşmaması da annesinin düşüncelerini doğrular nitelikte. Ailesi de Karpeles’in dışa dönük olması için oldukça çaba harcamış fakat bunda başarılı olamamışlar.

Anne Karpeles, oğlunun Mt.Gox’ta yaşadığı durumları henüz öğrenmiş ve hatta oğlunun patron olduğundan haberi bile yokmuş. Karpeles’in annesi, “Anne olarak görevim, oğlum için ne gerekiyorsa onu yapmaktır. Ortada dolandırıcılık olma ihtimalinin olduğunu biliyorum ve eğer bu doğruysa oğlumun arkasında durmam.” açıklamalarında bulundu.

Karpeles’in Japonya macerası ise, programlama öğrenmesinden sonra başlamış. Annesi, Karpeles’in elinde gördüğü “PHP” kitabını sorduğunda Mark Karpeles, “PHP’yi çok iyi öğrendiğini” söylemiş. Bu şekilde programlama hayatına atılan Karpeles, Nexway adında bir yazılım şirketine girdikten sonra iş için Japonya’ya gitmiş.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x