Yükleniyor...

Mart Ayında Merkeziyetsiz Borsaların Hacminde Düşüş Yaşandı

Mart ayında merkezi olmayan borsalardaki (DEX) döviz hacimleri % 8 düşüş yaşadı.

dex

Mart ayında merkezi olmayan borsalardaki (DEX) döviz hacimleri % 8 düşüş yaşadı. Bu son birkaç aydan bu yana ilk kez DEX hacimlerinin düştüğünü gösteriyor.

The Block tarafından elde edilen verilere göre, merkezi olmayan borsalar (DEX) Mart ayını toplam 67,32 milyar dolarlık hacimle kapattı ve bir önceki aya göre %8,12 oranında düşüş gösterdi.

Ekran Resmi 2021 04 05 11.00.59

Bu, Kasım 2020’den bu yana ilk kez aylık DEX hacminin düştüğü anlamına geliyor. Uniswap, 41.02 milyar dolar ile aylık hacmin çoğunu oluşturmaya devam etti. Sushiswap ve Curve sırasıyla 10.06 milyar dolar ve 5.08 milyar dolarlık hacme sahip. 0x ve Bancor Network, sırasıyla 4.76 milyar dolar ve 2.59 milyar dolarlık aylık hacim oluşturdu.

DEX Hack Saldırıları

DEX’ler özellikle son aylarda sıklıkla saldırıyla ve rug pull vakalarıyla karşılaşmaya başladı. Buna rağmen insanlar yine de merkeziyetsiz borsaları sıklıkla kullanıyor. Örneğin son olarak geçtiğimiz ay TurtleDex’te DeFi likidite havuzundan 9.000 BNB çekilerek, 2,4 milyon dolara eşdeğer bir rug pull vakası yaşandı. Bununla beraber dünde de ForceDAO hacker’ların saldırısına uğradı. Bu saldırı sonucunda 350.000 dolar değerinde ETH satıldı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x