Yükleniyor...

Mart Bitcoin (BTC) İçin Yükseliş Ayı Olacak mı?

Uzmanlar ve kripto para birimi analistleri, geçmişte yılın bu zamanında zor zamanlar geçirdiği için Bitcoin'in (BTC) Mart ayında nasıl performans göstereceği konusunda temkinli davranıyor.

mart bitcoin btc icin yukselis ayi olacak mi

Uzmanlar ve kripto para birimi analistleri, geçmişte yılın bu zamanında zor zamanlar geçirdiği için Bitcoin’in (BTC) Mart ayında nasıl performans göstereceği konusunda temkinli davranıyor.

Bitcoin fiyatı, önümüzdeki ay 44.000 dolar seviyesinde desteği sürdürmek istiyor. Bitcoin’in fiyatı hafta sonu 45.000 doların üzerine çıkmadan önce fiyatta önemli bir düşüş gördü. Bazı analistler, daha fazla madencinin satış yaptığını ve bunun da son düşüşe neden olduğunu belirtiyor.

Bu bir uyarı nedeni gibi görünse de, uzun vadede BTC yükselişe geçebilir. Glassnode’a göre, Bitcoin Harcanan Çıktı Kar Oranı (SOPR) “tam bir sıfırlama” gördü, bu da kar almanın azalmış olabileceği ve uzun vadeli yatırımcıların elde tutmaya çalışacağı anlamına geliyor.

Decentrader kurucu ortağı Philip Swift, SOPR düşüşünün piyasanın gelecekteki sağlığı için bir ölçü olarak düşünülmeye değer olduğunu belirtti. Bunun kripto piyasasında muhtemelen yükseliş noktası olduğuna inanıyor, özellikle de geçen haftanın fonlama oranlarıyla bağlantılı olarak, bunu tarihsel olarak bir fiyat artışı takip ediyor. Swift, şu ifadeleri kullandı:

“Harcanan Çıktı Kar Oranı (SOPR) artık sıfırlandı (grafikte yeşil), bu da satış yapan cüzdanların artık zararla satış yaptığı anlamına geliyor. Bu, boğa piyasasında güçlü bir ‘dipten satın al’ sinyalidir. Bu, sıfırlanan türev fonların yanı sıra yükselişe geçiyor.”

Mart Ayı Bitcoin İçin Düşüş Zamanı

Bununla birlikte, birçok trader, Bitcoin’in bu ay nereye gidebileceği konusunda temkinli davranıyor. Tarihsel olarak BTC yılın bu zamanı güç kazanıp bunu sürdürmekte zorlandı. Geçen yıl Mart ayında Bitcoin, yıl boyunca değerini geri kazanmadan önce fiyatta çok ciddi bir düşüş gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner