Yükleniyor...

MAS, Stablecoin Yasası için Halka Danışacak

Singapur Merkez Bankası'ndan (MAS) sorumlu bakan Tharman Shanmugaratnam, stablecoinleri içeren düzenleyici bir yasayı gündeme getirmeyi düşündüklerini açıkladı.

MAS Stablecoin Yasasi icin Halka Danisacak

Singapur Merkez Bankası‘ndan (MAS) sorumlu bakan Tharman Shanmugaratnam, stablecoinleri içeren düzenleyici bir yasayı gündeme getirmeyi düşündüklerini açıkladı. Kripto para ve bağlı olduğu teknolojiler hızla gelişmeye devam ederken; kripto para ekonomileriyle yolları kesişen ülkeler düzenlemeler hazırlıyor.

MAS sorumlusu Shanmugaratnam, Pazartesi günü düzenlenen parlamento oturumu sırasında; sabitlenmiş kripto birimleri olan stablecoinlerin, belirli özelliklerini ve risklerini ele alan düzenleyici bir yasanın hazırlanmasını düşündüklerini söyledi.

MAS, Halka Danışmayı Planlıyor

Avrupa Birliği , Birleşik Krallık ve ABD gibi büyük ekonomiler de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında stablecoinler için düzenleyici yasalar oluşturmak için aktif olarak çalışılıyor.

Bu yönde çalışmalar yürüten MAS da potansiyel olarak düzenleyici rezerv gerekliliklerini ve ayrıca stablecoin biriminin istikrarını araştırıyor. Singapur Merkez Bankası önümüzdeki aylarda stablecoin’leri içeren potansiyel bir düzenleyici yasa için hakkında halka danışmayı planlıyor.

Shanmugaratnam, stablecoin çöküşlerini hatırlatarak şunları söyledi:

“Kripto para piyasalarında, TerraUSD ve Luna tokenlerinin çöküşünden başlayan yüksek profilli başarısızlıklar zinciri var. Bu MAS’ın halkı defalarca uyardığı kripto para yatırımlarındaki yüksek riskleri gösteriyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner