Yükleniyor...

MASAK’ın İnceleme Başlatmasının Ardından SBF’nin Varlıklarına El Konuldu

MASAK'ın inceleme başlattığı kripto para borsası FTX hakkında açılan dava sonucunda, Sam Bankman-Fried ve ilgili kişilerin varlıklarına el konuldu.

masak 4

MASAK’ın inceleme başlattığı kripto para borsası FTX hakkında açılan dava sonucunda, Sam Bankman-Fried ve ilgili kişilerin varlıklarına el konuldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kısa bir süre önce FTX’in iflasına değinmiş ve şirket hakkında inceleme başlatıldığını açıklamıştı.

SBF’nin Varlıklarına El Konuldu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarında FTX’in yaşadığı çöküş, kripto para sektörünü derinden etkilerken, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Borsa, derin bir likidite krizine girmesinin ardından iflas başvurusunda bulunmuştu.

Şirketin kurucusu SBF de iflas başvurusunun ardından istifa etmişti.

ABD regülatörleri SEC ve CFTC de FTX’e kısa süre önce soruşturma başlattı. SBF, bir günde 14,6 milyar dolar kaybetti.

FTX’in yeni CEO’su John Ray, iflas duruşmasında daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadığını açıklarken, SBF ile ilgili birçok iddiada bulunmuştu.

FTX’in kardeş şirketi olarak bilinen Alameda Research’e müşteri fonlarının aktarıldığı ve şirketin bu şekilde finanse edildiği de önemli gündem maddelerinden bir tanesi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner