Yükleniyor...
Sponsored

Mastercard, Kripto Para Dolandırıcılığına Karşı Önlem Alacak

Mastercard, kripto para dolandırıcılığının önüne geçmek amacıyla bankaların kullanabileceği bir yazılım üzerinde çalışmaya başladı.

MasterCard Kripto Para Dolandiriciligina Karsi Onlem Alacak

Mastercard, kripto para dolandırıcılığının önüne geçmek amacıyla bankaların kullanabileceği bir yazılım üzerinde çalışmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son zamanlarda artış gösteren dijital varlık dolandırıcılığına karşı bir yeni önlem de Mastercard tarafından geldi. Tüm dünyaya hizmet veren şirket, Crypto Secure olarak adlandırdığı yapay zeka yazılımı sayesinde güvenlik açıklarını kapatmayı amaçlıyor.

Kripto Para Dolandırıcılarına Mastercard Hamlesi

CNBC’nin yaptığı habere göre, Mastercard yeni ortaya çıkan dijital varlık pazarında artan problemlerle mücadele etmeye başlayacak. Özellikle kripto paralar konusunda dolandırıcılığın artış göstermesi nedeniyle, çıkaracağı yazılımla bankalara hizmet verecek.

Mastercard hizmeti Crypto Secure platformu, bankalara ve diğer kart düzenleyicilerine sunulacak. Platformun algoritması işlemleri risklerine göre renklendirecek. Yüksek riskli işlemler kırmızı kategoride listelenirken, düşük riskli işlemler yeşil kategoride yer alacak. Platform, karar inisiyatifi almayacak ve kart sahiplerini bilgilendirmek için çalışacak.

Blockchain analiz firması Chainalysis’in verilerine göre, bilinen suç kayıtlarında yer bulan dijital varlık miktarı geçen yıl 14 milyar dolar civarına yükseldi. Özellikle bu yıl yaşanan hukuksal süreçler ve şirketlerin kullanıcılarını dolandırması, dijital varlıklar üzerinde çalışmaları hızlandırdı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x