Yükleniyor...

MasterCard Yöneticisi, Bitcoin’i Ağır Şekilde Eleştirdi

3 Aralık 2014 tarihinde "Channel NewsAsia" tarafından YouTube'da paylaşılan bir video, tüm dikkatleri çok kısa bir sürede Bitcoin-MasterCard üzerine yoğunlaştırdı.

mastercard bitcoin

3 Aralık 2014 tarihinde “Channel NewsAsia” tarafından YouTube’da paylaşılan bir video, tüm dikkatleri çok kısa bir sürede Bitcoin-MasterCard üzerine yoğunlaştırdı. Daha önceki günlerde Western Union ile Bitcoin ile ilgili yapılan kıyaslamalar ve Western Union’ın son sosyal medya kampanyasına Bitcoin kullanıcıları tarafından yapılan saldırılardan sonra, şimdi de MasterCard yöneticisinin açıklamaları yeni saldırılara ortam oluşturdu.

MasterCard Gündeydoğu Asya başkanı olan Matthew Driver videoda, Bitcoin gibi kriptopara birimlerinin güvenilemez olduğuna ve kriptopara fikrine hiç olumlu bakmadığına değiniyor. Matthew Driver, kriptoparaların anonim bir bilgisayarda, anonim bir lokasyonda üretildiğini ve tüm bunların kriptoparaların nasıl çalıştığına dair bazı meşru endişeler yarattığına değiniyor.

Anonimlik ve güven konusu üzerinde ağırlıklı olarak duran MasterCard yöneticisi, kriptoparalar ve Bitcoin’in tüm sistemin yapısına karşı olarak durduğunu da belirtiyor.

MasterCard ve Western Union gibi iki dev şirketin Bitcoin ile karşılaştırılmaya başlanması ve özellikle MasterCard’ın bu konudaki agresif tutumu, çoğu Bitcoin kullanıcısı tarafından iyiye yorumlanıyor. Bu tarz büyük şirketlerin Bitcoin’e yaptığı eleştiriler, aslında Bitcoin’in potansiyel rakip olarak görülmesi olarak gözüküyor.

Geçtiğimiz aylarda yine Bitcoin ile oldukça fazla karşılaştırılan PayPal, Bitcoin ile gerçekleştireceği entegrasyonun sinyallerini vermiş ve piyasalarda büyük bir yükselişe neden olmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x