Yükleniyor...

Mastercard’ın Anketine Göre Katılımcıların %40’ı Kripto Para Kullanmayı Düşünüyor

ABD merkezli finansal hizmetler devi Mastercard, bugün dijital ödemelerle ilgili son anketinin bulgularını açıkladı.

mastercard anket

ABD merkezli finansal hizmetler devi Mastercard, bugün dijital ödemelerle ilgili son anketinin bulgularını açıkladı. Şirket, dünya çapında 18 ülkede görüştüğü 15.569 tüketici arasında kripto para ödemelerine artan ilginin altını çizdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Resmi sonuçlara göre, tüketicilerin %40’ı önümüzdeki yıl ödemeler için kripto para birimi varlıklarını kullanmayı planladıklarını söyledi. Mastercard, katılımcıların %67’si işlemlerde kripto para birimi kullanmayı kabul ettiğinden, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki Y kuşağı arasında kripto para ödemelerinin artan popülaritesini vurguladı. Y kuşağının yaklaşık %77’si kripto para pazarı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

Resmi basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Günümüzde tüketiciler, emtia veya yatırım olarak kripto para birimi satın alabilir, satabilir ve ticaretini yapabilirler. Tüketiciler ayrıca, günlük satın alımlar için kripto paraları harcayabilmeye giderek daha fazla ilgi gösteriliyor. Bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerine olan küresel ilgi hızlanmaya devam ederken, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Karayipler, Orta Doğu ve Afrika’da her 10 kişiden 4’ü (%40) bir sonraki adımda kripto para birimi kullanmayı planladıklarını söylüyor.”

Mastercard, Şubat 2021’de kripto para birimi planlarını açıkladı ve şirketin 2021’de kripto para ödemelerini desteklemeyi planladığını duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x