Yükleniyor...

Mati Greenspan, Bitcoin Fiyatının Yükseleceğini Düşünüyor

Bitcoin (BTC), 9 bin doların üzerine çıkmaya çalışırken ticaret uzmanı Mati Greenspan, BTC'de yükselişin yaşanacağını ifade ediyor.

bitcoin yükselişe geçebilir

Bitcoin (BTC), 9 bin doların üzerine çıkmaya çalışırken ticaret uzmanı Mati Greenspan, BTC’de yükselişin yaşanacağını ifade ediyor. Bitcoin, 9 bin dolar seviyesini kırmaya ve muzaffer yürüyüşüne 10 bin dolarla devam etmeye çalışıyor. Bununla beraber BTC’nin son 24 saatteki işlem hacmi neredeyse yüzde 120 artış yaşadı.

Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, Twitter’da hafta sonu boyunca BTC’de yükseliş yaşanacağını (bullish olduğunu) dile getirdi. Şimdi, Bitcoin 9 bin dolarlık direnişin üzerindeki konumunu kurtarmaya çalışıyor. Greenspan’ın çizelgesine göre, Bitcoin hala yükseliş trendinin içinde hareket ediyor.

Kısa bir süre önce, anonim bir BTC cüzdanının sahibi 50 BTC’yi büyük bir kripto borsasına taşıdıktan sonra BTC aniden 10 bin doların altına düşmüştü. Topluluktaki birçok insan bunun Satoshi Nakamoto olduğunu düşündü, ancak diğerleri bunun sadece bir Bitcoin madencisi olduğuna inanıyor gibiydi. BTC daha sonra 9 bin doların altına düştü ve boğalar şimdi fiyatı yukarı çekmek için ellerinden geleni yapıyor. Bitcoin yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 8 bin 894 dolardan işlem görüyordu.

Daha önce Glassnode, BTC fiyatının yakında ayıların kontrolüne geçebileceğini ve blockchain’deki temellerin düzelmemesinin düşüşe yol açabileceğini paylaştı. Firma tarafından, BTC zincirinin genel durumunu ölçen GNI endeksinin yüzde 60’a düştüğünü açıklandı.

Bitcoin İşlem Hacmi Arttı

Glassnode ayrıca, son yirmi dört saat içinde Bitcoin’i içeren kripto transferlerinin hacminin yüzde 115’ten fazla arttığını söyleyerek bazı olumlu haberler de paylaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner