Yükleniyor...

Matic, 1 Saatte Yüzde 70 Değer Kaybetti

Binance’in yükselen yıldızı olarak kabul edilen Matic, kasım ayının ortalarından bu zamana kadar yüzde 200 değer kazanmıştı.

Matic yüzde 70 değer kaybetti

Binance’in yükselen yıldızı olarak kabul edilen Matic, kasım ayının ortalarından bu zamana kadar yüzde 200 değer kazanmıştı. Fakat gece yaşanan satış dalgasıyla beraber Matic, yüzde 70 oranında değer kaybetti.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin piyasalarının oldukça değişken olduğu iyi biliniyor, ancak bir saatte yüzde 70’lik ani bir düşüş, kripto para için bile aşırı derecede yüksek. Blockchain ölçeklenebilirlik odaklı Network’te kullanılan dijital bir belirteç olan para birimi, hafif bir iyileşmeden önce dün gece yaklaşık yüzde 70 oranında düştü. Bir saatte 0.042 dolardan 0.013 dolara düşen kripto para birimi için manipülasyon iddiaları ortaya atıldı. Konuyla alakalı olarak konuşan proje ortakları, “Ekibimiz hala verileri araştırıyor” dedi. Matic Network’ün kurucu başkanı ve operasyon müdürü Sandeep Nailwal, “Çok kısa bir süre sonra, bunun arkasında biz olmadığımızı açıklığa kavuşturacağız. Detaylı bir analiz yapacağız ve bu belirgin manipülasyondan her zamankinden daha güçlü çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Konuyla alakalı Twitter’dan açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao ise, “Ekibimiz hala verileri araştırıyor, ancak MATIC ekibinin bununla hiçbir ilgisi olmadığı zaten açık. Bir dizi büyük yatırımcı panikleyerek bu döngüye neden oldu” dedi.

Matic 2 Haftada Yüzde 180 Artış Yaşamıştı

Krtipto para birimi son haftalarda yükselişe geçmişti. Kripto para birimi bu yılın başından bu yana ilk kez 100 milyon doların üzerinde bir piyasa kapitalizasyonu kaydetti. Birim sadece iki haftada yüzde 180 arttı. Kripto para birimi, TSİ 10.55 itibariyle 0,020196 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner