Yükleniyor...

Matt Hamilton: XRP, Temelde Bitcoin (BTC) ile Aynı

Ripple'ın Geliştirici İlişkileri Direktörü Matt Hamilton, XRP'nin Bitcoin (BTC) ile temelde aynı olduğunu savundu.

XRP

Ripple’ın Geliştirici İlişkileri Direktörü Matt Hamilton, XRP’nin Bitcoin (BTC) ile temelde aynı olduğunu savundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hamilton, Twitter üzerinden girdiği bir tartışmada, XRP’nin merkezi olmayan bir kripto para olduğunu ve bu yönüyle Bitcoin’e benzediğini ifade etti.

“Ripple, tıpkı Bitcoin gibi merkeziyetsizdir. XRP geliştiricileri, Bitcoin’in ölçeklenebilir olmadığını fark ederek daha iyi bir Bitcoin yaratma amacıyla XRP’yi oluşturdular. Bu nedenle kullanım durumu Bitcoin ile temelde aynıdır. İkisinin de amacı üçüncü bir kişiye gerek kalmadan taraflar arasında ödeme yapmak”

Hamilton ayrıca kripto para biriminin blokzincirinde (XRP Ledger) yaklaşık 150 doğrulayıcı olduğuna ve üzerindeki işlemlerin tıpkı Bitcoin blokzincirinde olduğu gibi halka açık bir yapıya sahip olduğuna dikkat çekti. Hamilton bir başka tweet’te de XRP’nin şirket tarafından kontrol edilmediği ve XRP Ledger’ın “ilk DEX [merkezi olmayan borsa]” olduğunu ve bu nedenle XRP Ledger’ın “gerçekten ilk “DeFi” uygulaması olduğunu savundu.

Ripple yöneticisi buna ek olarak Ripple’ın ağın düğümlerinin çoğunu işlettiği söylentilerini bertaraf etme amacıyla, XRP Ledger düğümlerinin dünya çapında dağıtıldığını gösteren verileri paylaştı. Bununla beraber Ripple’ın XRP’yi tanıtmaya ve geliştirmeye odaklandığı da göz ardı edilemeyecek bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x