Yükleniyor...

Max Keiser Açıkladı: ABD Başkanlık Seçimini Kim Kazanırsa Bitcoin İçin Daha İyi Olur?

Her dört yılda bir yapılan "ABD Başkanlık Seçimleri" yalnızca ABD vatandaşlarının değil tüm dünyanın ilgisini çekiyor.

trump biden bitcoin max kesier

Her dört yılda bir yapılan “ABD Başkanlık Seçimleri” yalnızca ABD vatandaşlarının değil tüm dünyanın ilgisini çekiyor.  Nominal GSYİH açısından en büyük ülke ve küresel rezerv para birimi olarak hizmet veren ABD doları, seçim sonuçlarının etkisi ile dört yıl boyunca tüm piyasalarda etkili olacak.

Peki Seçim Sonuçları Kripto Para Piyasasını Nasıl Etkileyecek?

Mevcut başkan Donald Trump’ın başkanlığı birçok tartışmalı eylem ve açıklamalar ile geçti. Bu tartışmalar arasında, göçmenleri uzak tutmak için Meksika ile fiziksel bir duvar inşa etmeyi planlamaktan, rakibi Joe Biden’ı fiziksel saldırı ile tehdit etmeye kadar oldukça farklı tartışmalar yer aldı.

Bununla birlikte, Trump’ın lider kripto para Bitcoin hakkındaki görüşleri ise olumsuz yönde. Trump, Temmuz 2019’da Bitcoin ve kripto para piyasası hakkında görüşlerini oldukça net bir şekilde paylaştı.

“Para olmayan, değeri oldukça değişken Bitcoin ve diğer Kripto para birimlerinin hayranı değilim. Denetlenmeyen kripto paralar uyuşturucu ticareti ve diğer yasal olmayan eylemlerde kullanılabilir.”

Tüm bu açıklamalardan sonra, Başkan Trump’ın fikrini aniden değiştireceği düşünülmüyor. Birçok kişi, bu görüşlere sahip olan bir başkanın yeniden seçilmesinin Bitcoin için kötü olacağı yönünde ancak Max Keiser’a göre Trump ya da Biden her kim kazanırsa kazansın, Bitcoin için sonuç değişmeyecektir.

Trump’ın olumsuz açıklamalarına rağmen, rakibi Joe Biden ise meşhur Twitter saldırısından sonra, Bitcoin’e sahip olmadığını ve kripto paralar hakkında da kesin bir yorumu olmadığını belirtmişti. Bu yüzden Biden’in başkanın olması durumunda Bitcoin için nasıl bir tavır sergileyeceği belirsizliğini koruyor.

Max Keiser: Bitcoin Ne Olursa Olsun Kazanır

Popüler TV sunucusu ve Bitcoin yatırımcısı Max Keiser’a göre Bitcoin seçimin sonucu ne olursa olsun kazanan taraf olacak. Bunun sebebi ise, Bitcoin’in hiçbir şeyle ilişkisi olmayan ve ABD veya dünyanın herhangi bir yerinde hiçbir siyasi parti ile ilgili olmayan bir varlıktır.

Max Keıser: “Bitcoin yalnızca Bitcoin ile ilişkilidir.”

Keiser göre, ABD başkanı kim olursa olsun, Bitcoin piyasalarda bir değer deposu olarak görülmeye devam edecek ve mevcut fiyat seviyesinden çok daha yüksek seviyelere gelecek.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 13.524 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner