Yükleniyor...

Max Keiser: “Bitcoin (BTC) Tüm Diğer Para Birimlerini Yok Edecek!”

Max Keiser'e göre, Bitcoin'in sürekli artan hash oranına enerji girişi için artan talep, altcoin'lerin ve fiat para birimlerinin sonu olacak.

Max Keiser Bitcoin BTC Tum Diger Para Birimlerini Yok Edecek

Max Keiser’e göre, Bitcoin’in sürekli artan hash oranına enerji girişi için artan talep, altcoin’lerin ve fiat para birimlerinin sonu olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Popüler TV sunucusu Max Keizer geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in sürekli artan hash oranının insanlık için fiyatından çok daha önemli olduğunu vurguladı. Ağı sürdürmek için artan enerji talebinin nihayetinde altcoinlerin ve fiat para birimlerinin ölümüyle sonuçlanacağına inanıyor.

BTC İçin Artan Enerji Tüketimi İyi Bir Şeydir

Max Keiser bunun, Bitcoin ağının işlem gücünün ölçüm birimi olan Bitcoin’in hash oranıyla tamamen ilişkili olduğunu açıkladı.

“Ne kadar çok bilgisayar gücü madencisi girerse, hash oranı o kadar yüksek olur. Mayıs ayındaki üçüncü yarılanmanın ardından madenci teslim olma korkusuna rağmen, hash oranı yükseliyor ve son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bunun gerçekleşmesi için, konulan enerjinin de artması gerekir. Keiser, “Bitcoin’in hızla yükselen hash oranını beslemek için artan miktarlarda enerji ihtiyacı, ekonominin diğer bölümlerinden enerji çalmaya başlayacak. Bu bildiğimiz haliyle finansal yapıyı Bitcoin devraldığı için daha iyi hale getirecek.”

BTC’nin “küresel enerji arzına %51’lik bir saldırı peşinde koşan” bağımsız, canlı bir organizmanın özelliklerini sergilediğini de sözlerine ekledi. Ancak bu, insanlığın “hayat kurtaran tesadüfi bir kırılma” olarak kabul etmesi gereken olumlu bir sonuçtur. O olmadan, insanlar “merkez bankası otoriterliğinin korkunç bir durumu ve merkez bankası olmayanlar için kalıcı bir yoksulluk” ile karşı karşıya kalacaklardı.

Bitcoin’in Amacı Hakimiyettir

“Enerji girdisine yönelik artan talep, yalnızca Bitcoin’in hedefinin ana hatlarını çiziyor” diyen Keiser; bunun artan hash oranını Bitcoin’in fiyatından önemli ölçüde daha önemli hale getirdiğini ileri sürdü.

Fiyat birçok faktöre atfedilebilir, ancak hash oranı “size fiat paraya, merkez bankası yok edilmesine ve türümüz için özgürlüğe ne kadar yakın olduğumuzu söyler.” diye ekledi.

İlk olarak “haritadan silinenler”, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi çalışma kanıtı altcoin’lerdir. Keiser, Bitcoin’in toplam POW hash oranı hakimiyetinin yaklaşık %85’inden sorumlu olduğunu ve bu metriğin sadece yükseldiğini kaydetti. Bu nedenle, BCH ve BSV’nin “ortadan kaldırılması” an meselesi.

“Altcoin pazarının tamamı” için çok feci bir kader öngörülüyor diyen Keiser; BTC’nin altcoinler’i fethettikten sonra, yolundaki en savunmasız hedefler fiat kağıt para birimleridir.

Fiat’ın Yerini Alabilecek mi?

Keiser şöyle söyledi:

“Arjantin, İran, Venezuela ve Zimbabwe’de zaten oluyor. Şimdi Yen, USD, Euro, Renminbi ve Pound’un, onları canlı tutmak için gereken enerji Bitcoin protokolü tarafından durdurulamaz bir şekilde istila edildiğinden, tükenmeye başladığını görmeye başlayacağız.”

Keiser “Hayatta kalan tek varlık altın olacak” diye devam etti. Bununla birlikte, Bitcoin piyasa değeri anlamında değerli metale ulaşacak ve ardından “para birimi olarak altını ezerek onu geçmeye başlayacak.” diye de ekledi.

Nihayetinde Keiser, “bildiğimiz şekliyle uygarlığın değişmek üzere olduğu” sonucuna vardı denilebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x