Yükleniyor...

Max Keiser: “Bitcoin Çevre Göçmenlerinin Sorunlarına Yardımcı Olabilir”

Bitcoin (BTC) destekçisi ve TV sunucusu Max Keiser yaptığı açıklamada, Bitcoin'in şu anda ve yakın gelecekte daha faydalı olacağını belirtti.

bitcoin cevre gocmenlerine yardimci olabilir

Bitcoin (BTC) destekçisi ve TV sunucusu Max Keiser yaptığı açıklamada, Bitcoin’in şu anda ve yakın gelecekte daha faydalı olacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Max Keiser, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, küresel ekosistemin değişmesi sebebi ile çevresel göç tercihinde bulunan insanlara dikkat çekti. Çevresel göçmenler, bulundukları coğrafyadan, siyasi, iklim ya da diğer başka sebepler ile ayrılan insanlar olarak biliniyor. Bu insanlar, tam olarak göçmen statüsünde yer almadığı için, özellikle gitmiş oldukları ya da gidecekleri ülkede ödeme yöntemleri konusunda büyük sorunlar yaşıyorlar.

Çevresel göçmenler, bu tarz sorunlarını altın ile de çözebilir ancak hem taşıma hem kullanım açısından altın çok da elverişli değil. Onun yanında Bitcoin ve diğer kripto paralar, çok büyük miktarlar halinde kolaylıkla gidilen her yere götürülebilir.

Bu yüzden, şu anda Avrupa, Asya ve ABD’de birçok yerde kabul gören Bitcoin, çevre göçmenlerinin daha kolaylıkla seyahat etmelerini ve yerleşmelerine yardımcı olabilecek güce sahip.

Max Keiser daha önce de Bitcoin’in en yeşil endüstri olduğunu ve Bitcoin madencilerin maliyet açısından da sıklıkla yenilenebilir enerji kaynaklarını kullandıklarını belirtti. Diğer bir yandan, toplumdaki pek çok kişi de son zamanlarda Bitcoin’in aslında çevre dostu olmadığını vurguluyor. Çünkü madencilik işlemlerin doğrulanmasını gerektiren Proof-of-Work (PoW) konsensüs protokolü nedeniyle büyük miktarlarda elektrik harcaması gerçekleşiyor.

Bitcoin’in çevreci olmadığını söyleyen kişiler, daha önceden çıkarılmış ve madencilerin çalışmasını gerektirmeyen, XRP gibi Proof-of-Stake (PoS) protokolünü kullanan kripto paraların kullanılması gerektiğini savunuyorlar.

Buna ek olarak, en büyük ikinci kripto para konumunda bulunan ve en büyük altcoin olan Etheruem’da (ETH) şimdiye kadar PoW protokolünü kullanan kripto paralar arasında yer alıyordu. Ancak kısa bir süre sonra gerçekleşecek olan Ethereum 2.0 güncellemesi ile birlikte Ethereum’da PoS protokolüne geçiş sağlayacak. Gelecek bu güncellemeden dolayı, ETH yatırımcılarının uzun ve orta vadede beklentileri oldukça yüksek.

Bitcoin dışında PoW protokolünde yer alan kripto paralar ise, Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Monero (XMR) ve DOGE gibi kripto paraların olduğu biliniyor.

Max Keiser tarafından belirtildiği gibi, gelecekte hayatımızı daha da kolaylaştıracak lider kripto para Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 11.632 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x