Yükleniyor...

Max Keiser, Ethereum Kurucusunun Bitcoin’i Anlamadığını Söyledi

Ateşli bir Bitcoin savunucusu olan Max Keiser, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Bitcoin’i (BTC) anlamadığını iddia etti.

keiser ethereum vitalik bitcoin

Ateşli bir Bitcoin savunucusu olan Max Keiser, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Bitcoin’i (BTC) anlamadığını iddia etti.

Keiser Report”un sunucusu Max Keiser’in Vitalik Buterin ile ilgili söyledikleri Ethereum topluluğunu kızdırdı. Keiser’e göre Ethereum kurucusu Buterin, Bitcoin’in değer önerisini anlamıyor. Keise bunun, Buterin’in ICO patlaması sırasında 2017 yılında Bitcoin’i yerinden etmeye yaklaşan Ethereum’u başlatmasından yıllar sonra da böyle olduğuna inanıyor.

Keiser’in bu ifadeleri Ethereum taraftarları ve Bitcoin maksimalistleri arasında başka bir tartışmaya yol açtı.

Buterin’den Cevap Geldi

Buterin, Twitter’dan ünlü sunucuya böyle düşünmesine neden olan şeyin ne olduğunu sordu. 26 yaşındaki bilgisayar programcısı, 2011 yılında yayınlanan en eski kripto yayınlarından biri olan Bitcoin Dergisi’nin ilk kurucu ortağıydı.

Buterin, kripto paraların sadece eşler arası ödemelerin ötesinde daha fazla kullanım durumuna sahip olmasını istedi ve Ethereum böyle ortaya çıktı:

“Sonunda tam zamanlı olarak bu alana katılmak için üniversiteden ayrıldım. Ve bundan kısa bir süre sonra, blok zincirlerle yapabileceğiniz çok daha ilginç şeylerin olduğunu fark ettim. Kripto paralar eşler arası para biriminden daha fazlasıydı.”

Daha önce de bildirdiğimiz gibi Buterin yakın zamanda Bitcoin başına 100 bin dolar öngören stok akış modeline inanmadığını söylemişti.

En büyük iki kripto para birimi topluluğu arasındaki düşmanlığa rağmen, Buterin, Bitcoin ve Ethereum ağları arasında kolayca para taşımak için merkezi olmayan bir değişim (DEX) oluşturmayı öneriyor.