Yükleniyor...

Max Keiser: “Peter Schiff Yine Yanıldı, Bitcoin 28.000 Dolara Çıkacak”

Bitcoin (BTC) uzun bir durgunluk döneminden sonra, yükseliş hareketi ile sahnelere tekrardan döndü.

max keiser bitcoin

Bitcoin (BTC) uzun bir durgunluk döneminden sonra, yükseliş hareketi ile sahnelere tekrardan döndü. Bitcoin boğası Max Keiser, BTC’nin 28.000 dolara yükseleceğini öngörüyor.

Bitcoin, son 72 saat içerisinde, 9.000 doların biraz üzerinden 11.368 dolara yükselerek, güçlü bir ivme gösterdi. Bu yükseliş sadece Keiser için değil, kripto para alanındaki birçok kişinin BTC açısından olumlu düşünmesine yol açtı. Yine de Peter Schiff gibi, Bitcoin eleştirmeni ve altın destekçilerinin halen bazı şüpheleri var.

Peter Schiff, Bitcoin’in sıfırlanacağına dair birçok kez tahminde bulundu. Ancak tahminleri tabi ki henüz gerçekleşmiş değil. Keiser, Schiff’in tekrardan yanıldığını ve Bitcoin’de yükselişin devam edeceğini belirtiyor.

Schiff, Bitcoin 10.000 dolar üzerine her çıkışında, bir çökme yaşadığını ve bu durumun tekrar gerçekleşeceğini belirtiyor. Bitcoin, 2019 yılının Ekim ayında ve 2020 yılının Şubat ayında 10.000 dolar üzerine çıktı ve sırası ile %38 ve %68 değer kaybı ile ciddi düşüşler yaşadı. Bugün yine 10.000 dolar üzerinde yer alan lider kripto paranın, 5 haneli fiyatını devam ettirip ettiremeyeceği merak konusu.

Schiff yıllardır birçok kişi tarafından Bitcoin’e katılması için çağrı alıyor ancak ünlü yatırımcı tüm bu çağrıları görmezden geliyor. Çünkü Schiff, Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığına inanıyor.

Analistler Bitcoin’in Yükselişi Hakkında Ne Düşünüyor?

Bitcoin’in son fiyat yükselişi hakkında Keiser gibi büyük umutlar besleyen birçok kişi var ancak bazı analistler bu duruma daha temkinli bir şekilde yaklaşarak, kripto paranın 10.000 dolar üzerinde büyük bir konsolidasyon yaşaması gerektiğini ve öncelikle 2019’un en yüksek seviyesi olan 14.000 dolara ulaşması gerektiğini belirtiyorlar.

Bu hafta lider kripto para için uzun vadeli tahminler yapmak için oldukça erken ancak, gelecek hafta BTC’nin göstereceği performans, kripto paranın kaderini belirlemede anahtar rolü üstlenecek gibi görünüyor. Yazım itibari ile 11.380 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin’in önümüzdeki hafta boyunca yükselişini devam ettirip ettiremeyeceği oldukça önemli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner