Yükleniyor...

Max Keiser ve Barry Silbert’a Göre Robinhood’un GameStop İşlemlerini Askıya Almasıyla Para Bitcoin’e Akacak

Robinhood, TD Ameritrade ve diğer önde gelen aracı kurumların GME ve AMC hisse senetlerinin alım satım işlemlerini askıya alması nedeniyle Max Keizer ve Barry Silbert gibi kripto para topluluğunun önde gelen isimleri bu platformlardaki paranın Bitcoin'e akacağını inanıyor.

GETTY Hollywood Exteriors And Landmarks 2021 ENT GYI1230829178jpg JS632947127

Robinhood, TD Ameritrade ve diğer önde gelen aracı kurumların GME ve AMC hisse senetlerinin alım satım işlemlerini askıya alması nedeniyle Max Keizer ve Barry Silbert gibi kripto para topluluğunun önde gelen isimleri bu platformlardaki paranın Bitcoin’e akacağını inanıyor.

Bireysel yatırımcıların Wall Street devlerine başkaldırısının bir sonucu olarak ABD merkezli GameStop hisseleri %8.000’in üzerinde artış kaydetti. Reddit’teki “WallStreetBets” adlı bir kanalda örgütlenen yatırımcılar, Wall Street devlerinin kısa (short) pozisyon açtığı GameStop hissesinde inanılmaz bir yükselişe imza attı.

S3 Partners verilerine göre GameStop hisselerinin bugün itibariyle 500 dolara kadar yükselmesiyle short pozisyon alan yatırımcılar yaklaşık 23 milyar dolar zarara uğradı. Robinhood, TD Ameritrade ve Schwab gibi bazı aracı kurumlar, GameStop (GME) ve AMC Entertainment Holdings (AMC) hisselerinin yanı sıra Nokia (NOK) hisselerinin alım satım işlemlerini de kısıtladı. Zira “WallStreetBets” yatırımcılarının bir sonraki hedefinin Nokia olması bekleniyor.

UWsVTQdT
GME/USD. Kaynak: TradingView

Alım satım işlemlerinin durdurulmasıyla GameStop (GME) ve AMC Entertainment Holdings (AMC) hisselerinde çok sert değer kayıpları yaşandı. GameStop 500 dolar bandından 125 dolara kadar geriledi. AMC Entertainment Holdings (AMC) ise 21.5 dolardan 6.55 dolar seviyesine düştü.

Robinhood ve TD Ameritrade‘in askıya alma kararının gündeme bomba gibi düşmesinin ardından Bitcoin savunucusu Max Keieser ve Digital Currency Group’un (Grayscale’ın çatı şirketi) kurucusu Barry Silbert buradaki fonların Bitcoin gibi merkezsiz piyasalara akmasını beklediklerini açıkladı.

Geride bıraktığımız saatlerde birçok bireysel yatırımcı ve topluluk lideri, Robinhood ve TD Ameritrade‘in askıya alma hamlesine yönelik öfkelerini ifade etmek için Twitter üzerinden paylaşımlarda bulundu. David Portnoy, Robinhood’ın GME yasağını geri alması gerektiğini, yoksa bunun Robinhood’ın sonu olacağını belirtti.

Anthony Pompliano, Ryan Selkis ve Misha Lederman Twitter hesapları üzeriden kripto paraların isteğe bağlı olarak kapatılamayan tek piyasa olmaya devam ettiği hakkında paylaşımlarda bulundu. Araştırma şirketi Messari’nin kurucusu ise “Kimse sizin BTC, ETH ve diğer kripto paralara yatırım yapmanızın önünde duramaz.” paylaşımı yaptı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x