Yükleniyor...

Max Keiser’den O Token Türüne Övgü Geldi

Önde gelen Bitcoin maksimalisti Max Keiser, altcoin’lere kıyasla security token’ları övdü.

max keiser security token ovdu

Önde gelen Bitcoin maksimalisti Max Keiser, altcoin’lere kıyasla security token’ları övdü.

Ünlü bir Bitcoin savunucusu olan sunucu Max Keiser, son zamanlarda topluluğun dikkatini çeken security token’larıyla alakalı bilgi paylaşmak için Twitter’a girdi.

Max Keiser’ın security token’larına yönelik tutumu, onları Bitcoin ile “değersiz” kripto paraların arasına yerleştirdiği için olumlu görünüyor. “Değersiz”, yemek masasında telaffuz edilmeye uygun olmayan ve Bitcoin maksimalistleri tarafından kullanılan terimi (shit coin) tanımlamanın kibar bir yolu olarak kabul ediliyor.

Keiser, bu token’ların bir hisse senedinin dijital analoğu olduğunu ve hisse senetleri gibi çalışıp hisse senetleriyle rekabet ettiğini açıkladı. Keiser, bunların artık büyüdüklerini ve hisse senedi sigortacılarının işini bozduklarını söyledi.

INX Paylaşımı Eleştiri Aldı

Önde gelen Bitcoin destekçisi Jameson Lopp, Ethereum’un ERC20 standardına dayanan yeni bir security token’ı shillediği hikayeyi anlattı: INX.

Lopp şimdi Twitter’da takipçilerine altcoin anlatan diğer Bitcoin maksimalistlerine katılmış oldu. INX, merkezi İsrail’de bulunan kripto borsası INK tarafından, 130 milyon INX token’ının minimum bin dolar harcama tutarı ile birim başına 0.90 dolardan alınacağı bir IPO sırasında yayınlanacak. Halka arzın 117 milyon ABD doları tutarında komisyon alması bekleniyor ve security token ABD SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) tarafından onaylanan ilk token.

Security Token Teklifleri Hakkında

STO (Security Token Teklifi), yatırımcılara sunulan varlıkların, güvenlik yayıcılarının uyduğu kurallara göre ihraç edildiği anlamına gelir. ICO’lardan (ilk kripto para teklifleri) farklı olarak, IPO’lar yalnızca akredite yatırımcıları, yani son iki yıldır sabit olan kişi başına yıllık 200 bin dolar (veya evli bir çift için 300 bin dolar) geliri olan insanları hedefliyor. Ayrıca, akredite yatırımcıların, kişinin daimi ikametgah maliyeti hariç, net değeri 1 milyon dolardan fazla olması gerekir. Akredite yatırımcıları tanımlayan ek nitelikler de vardır.

ABD SEC, Howey Testini geçip geçmemelerine bağlı olarak security token’larını nitelendirir. Test, söz konusu token’la karşılanırsa onu bir güvenliğe dönüştüren basit faktörleri değerlendirir:

  • Yatırım fonları
  • Gelecekte kar elde etme beklentisi
  • Fonlar ortak bir işletmeye yatırılır
  • Kâr miktarı, yatırımcının çabalarına değil, girişimciye veya üçüncü bir tarafa bağlıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner