Yükleniyor...

Maxine Waters, Sam Bankman-Fried’ın Tutuklanmasına Şaşırdı

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters, Sam Bankman-Fried'ın (SBF) tutuklanmasına şaşırdığını söyledi.

Maxine Waters Sam Bankman Friedin Tutuklanmasina Sasirdi

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters, Sam Bankman-Fried’ın (SBF) tutuklanmasına şaşırdığını söyledi.

Kripto para borsası FTX’in iflas etmesi, hukuksal süreçleri de beraberinde getirdi. Birçok ülkede ve birçok hukuksal şirkette gündem, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried oldu. Araştırma ve soruşturma çalışmaları kapsamında, SBF‘den alınacak bilgilerin önemi günden güne değer kazandı. ABD ve Bahamalar ortaklığıyla yürütülen bir operasyonda, SBF‘nin tutuklandığı bilgisi basına düştü. Ancak bu haber, Maxine Waters‘i şaşırttı.

Maxine Waters, Sam Bankman-Fried için Bir Ay Uğraştı

Komite Başkanı Maxine Waters, personelleriyle birlikte Sam Bankman-Fried‘ın ifadesini almak için bir ay uğraştığını dile getirdi. Waters, ifade alacakları günün öncesinde SBF‘nin tutuklanmasına şaşırdığını belirtti.

California Demokratı, kongre önünde ifade verecek SBF‘nin tutuklanma zamanlamasını eleştirdi. Waters, “Bay Bankman-Fried’i adalete teslim etme sürecinin başlamasının zamanı geldi. Ancak, kamuoyunun da bildiği gibi, personelim ve ben, Bay Bankman-Fried’in yarın sabah Komitemiz önünde ifadesini almak için son bir aydır gayretle çalışıyoruz.” dedi.

Waters, SBF‘nin Amerikan halkına hesap vermesi gerektiğini dile getirdi. Yaklaşık 1 milyondan fazla kişiyi mağdur eden SBF, kongre önünde olan biteni açıklayacaktı.

Son olarak Waters, “Halk Kongre’den önce yeminli olarak bu cevapları almak için hevesle bekliyordu ve bu tutuklamanın zamanlaması halkın bu fırsatı elinden alıyor.” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x