Yükleniyor...

Mazars, İlk Binance Rezerv Kanıtı Raporunu Yayımladı

Küresel denetim şirketi Mazars, Binance Rezerv Kanıtı denetiminin ilk raporunda yüzde 101 teminatlandırma belirledi.

Mazars Ilk Binance Rezerv Kaniti Raporunu Yayimladi

Küresel denetim şirketi Mazars, Binance Rezerv Kanıtı denetiminin ilk raporunda yüzde 101 teminatlandırma belirledi.

Kripto para borsası Binance, şeffaflık ve güvenilirlik kapsamında rezerv kanıtı sistemini başlattı. Binance Rezerv Kanıtı, diğer borsaları da harekete geçiren yeni bir özellik oldu. FTX‘in iflas etmesiyle ortaya çıkan kanıt sistemi, kripto endüstrisinde yeni bir dönemin de başlangıcı oldu. Artık kripto para hizmeti veren şirketler, rezerv kanıtında bulunarak yatırımcılarına güvence veriyor. Ayrıca Binance, rezerv kanıtı sisteminin üçüncü taraf denetiminde Mazars ile anlaşmıştı. Mazars, Binance Rezerv Kanıtı hakkında ilk raporunu yayımladı.

Binance Rezerv Kanıtı, Mazars Tarafından Onaylandı

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak tabir edilen Binance, Rezerv Kanıtı (PoR) kapsamında ilk onayını aldı. Mazars, borsanın Bitcoin (BTC) rezervlerinin yüzde 101 teminatlandırılmış olduğunu açıkladı.

Denetleme şirketi, yaptığı denetimini internet sitesi aracılığıyla duyurdu. Duyuruda, “Değerlendirme sırasında Mazars, Binance tarafından kontrol edilen kapsam içi varlıkların toplam platform yükümlülüklerinin yüzde 100’ünü aştığını gözlemledi.” şeklinde açıklama yapıldı.

Mazars, denetlemeye ve rapor hazırlamaya devam edecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner