Yükleniyor...

McAfee, Takipçilerine Anonimlik Sözü Verdi

John McAfee, Ghost token’ını akıllı telefonlara entegre edebilen ve takip edilmeyi imkansız hale getiren Ghost cep telefonu hizmetinin yakında yayınlanacağını duyurdu.

john mcafee

John McAfee, Ghost token’ını akıllı telefonlara entegre edebilen ve takip edilmeyi imkansız hale getiren Ghost cep telefonu hizmetinin yakında yayınlanacağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nisan ayında eski Bitcoin savunucusu John McAfee, yeni başlatılan ‘Ghost’ adlı anonim odaklı kripto para birimini duyurdu. McAfee, telefonun izlenmesini ve kişileri anonim tutmaya yarayacak bir akıllı telefon veri hizmeti başlatmaya hazırlanma konusunda açıklamalarda bulundu.

Anonim Hale Gelebilecekler

Ünlü isim, Ghost token projesinin bir başka yan projesini Twitter’da duyurdu. McAfee, Ghost cep telefonu veri hizmetinin herkesin akıllı telefonlarını izlenemez hale getirmesine ve anonim kalmasına yardımcı olabileceğini söylüyor.

McAfee’ye göre, Ghost token yeni ürünle tamamen entegre edilecek. Hizmetin e-SIM özellikli telefonlarla çalışacağını ve Eylül ayında piyasaya sürüleceğini söyledi. Eski antivirüs uzmanı daha sonra daha fazla ayrıntı paylaşacağını söyledi.

Artık Bitcoin Bahsi Yok

Yılın başında McAfee, Bitcoin’e eski bir teknoloji diyerek toplumu şaşırttı ve onu ünlü yapan Bitcoin fiyat bahsinden geri çekildi. Birkaç yıl önce McAfee, Bitcoin’in 2021’in sonuna kadar 1 milyon dolara ulaşmaması halinde ABD ulusal televizyonunda kendi cinsel organını yiyeceğini söylemişti. Ünlü isim daha sonra 5 Ocak’ta bir tweet’te Bitcoin’e gerçekten inanmadığını, sadece kripto parayı ‘yeni kullanıcılara katılmak için’  kullandığını söyledi. Ve işe yaradığını itiraf etti.

McAfee daha sonra, gizlilik paralarını desteklemeye başladı ve Monero’nun (XMR) gelecekte en iyi para olabileceğini belirtti. Nisan ayında, umut verici olduğuna inandığı sektöre katkıda bulunmak için kendi gizlilik parası Ghost’u başlattı.