Yükleniyor...

McKinsey Raporu, 2030’da Metaverse için Rekor Seviye Belirledi

McKinsey and Company raporu, metaverse teknolojisinin 2030 yılında 5 trilyon dolarlık bir değer yaratacağını belirtti.

McKinsey Raporu 2030da Metaverse icin Rekor Seviye Belirledi

McKinsey and Company raporu, metaverse teknolojisinin 2030 yılında 5 trilyon dolarlık bir değer yaratacağını belirtti.

Neredeyse bir buçuk senedir kripto endüstrisi zorlu süreçlerden geçiyor. Krizlerin ve çöküşlerin yoğun olduğu dönemden sadece kripto para birimleri etkilenmedi. Büyük bir FOMO yaratan metaverse, para girişlerinin en çok azaldığı sektörlerden birisi oldu. Her ne kadar blockchain benimsenmesi artış gösterse de ayı piyasasının etkisi dikkat çekti. Metaverse hakkında bir rapor hazırlayan McKinsey and Company, 2030 yılında teknolojinin büyük bir değer yaratacağını açıkladı.

McKinsey and Company, Metaverse için 2030 Yılını İşaret Etti

McKinsey and Company, yayımladığı raporda metaverse teknolojisinin güçlü bir değer yaratacağını öne sürdü. Rapor, teknolojinin tam potansiyeline ulaşması için dört farklı etmene ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Rapora göre bu ihtiyaçlar, cihazlar, birlikte çalışılabilirlik, kolaylaştırıcı platformlar ve geliştirme araçları oldu. Ayrıca rapora göre, teknolojinin başarısı daha fazla kullanıcının benimsemesine ve kullanımına ilişkilendirildi.

mckinsey metaverse raporu

Rapor, birçok alanda tercih edilen teknolojisinin henüz yolun başında olduğunu açıkladı. Yaklaşık 9 farklı alanda tercih edilen teknoloji, bankacılık ve medya gibi farklı sektörlerle de entegrasyon sağlayabilir durumda. Bu rapora göre, tam potansiyeline ulaşabilirse 5 trilyon dolarlık bir değer yaratabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x