Yükleniyor...

MediaMarkt, Kripto ATM’lerinin Başlatıldığını Duyurdu

Elektronik perakendecisi MediaMarkt, kripto ATM'lerinin başlatıldığını duyurdu.

media

Elektronik perakendecisi MediaMarkt, kripto ATM’lerinin başlatıldığını duyurdu.

MediaMarktSaturn Group yaptığı basın açıklamasında, kripto ATM’lerinin Köln, Frankfurt ve Dortmund’daki üç Saturn mağazasında başlatıldığını duyurdu. Altı aylık bir pilot projesinin parçası olarak Satürn müşterileri artık fiat paraları Bitcoin veya Ethereum’a çevirebilir ve bunları dijital cüzdanlarına yükleyebilir.

Satürn, kripto dünyasına tüketici dostu bir tutumla giriş yapmak istiyor. Grubun inovasyon araştırma başkanı Christian Stephan’A göre, özellikle teknoloji konusunda meraklı müşterilerin kripto paralara artan bir talebi var.

Girişim, kripto ATM dağıtımında pazar liderlerinden olan Kurant ile birlikte yapıldı. Şirketin Avrupa genelinde 200’den fazla kripto ATM’si bulunuyor. Kurant, Avusturya’da 2019’dan beri MediaMarkt ile işbirliği yapıyor. Nisan 2022’de şirket, kripto ATM’lerini Avusturya’daki 12 MediaMarktSaturn mağazasına yerleştirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner