Yükleniyor...

Meltem Demirörs’ten Dikkat Çeken Coinbase Açıklaması

CoinShares'in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, katılmış olduğu Squawk Box programında, halka arzın ardından, Coinbase'in değerlenmesi ile ilgili konuştu.

coinbase11

CoinShares’in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, katılmış olduğu Squawk Box programında, halka arzın ardından, Coinbase’in değerlenmesi ile ilgili konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Demirörs, Coinbase’in özel piyasalar içerisinde 147 milyar dolara ulaştığını belirtti ve bu nedenle borsalar içerisinde Coinbase değerinin 90 milyar doların üzerine çıkmasını beklediğini ifade etti. Demirörs’ün beklediği bu rakam Goldman Sachs’ın 113.79 milyar dolarlık piyasa değerini geride bırakabilir.

Coinbase, Goldman Sachs’tan Daha Büyük

Coinshares CSO’su Meltem Demirörs, Squawk Box’ta Coinbase’in doğrudan listelenmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

New York Borsası’nda daha önce Roblox, Spotify, Slack ve Palantir gibi şirketler doğrudan listelenmişti. Coinbase’in doğrudan listeleme için değerlemesi toplamda 90 milyar dolar seviyesinde yer alıyor. Coinbase’in bu değeri Roblox, Spotify, Slack ve Palantir’in çok daha önünde.

Coinbase hisseleri şu ana kadar özel piyasalarda işlem görüyor. Demirörs’ün paylaştığı verilere göre, Coinbase’in OTC platformlarındaki değerlemesi şu anda 147 milyar dolar seviyesine yer alıyor. Demirörs, bu sebepten ötürü hafta sonunda Coinbase değerinin 90 milyar doların üzerinde yer alacağını düşünüyor. Böylelikle Goldman Sachs, geride bırakılabilir.

Coinbase’in hisseleri, COIN kısaltmasıyla Nasdaq üzerinde işlem görecek. Doğrudan listeleme, halka arzdan farklı olarak, hisseler önceden belirlenmiş bir fiyat olmadan işlem görmeye başlar. Doğrudan listelemenin ardından hisse değeri, hisse senetlerinin arz ve talebine bağlı olarak belirlenir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x