Yükleniyor...

Meltem Demirörs’ten Önemli İddia: “PayPal Kendi Yerel Token’ını Başlatabilir”

CoinShares baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, PayPal'ın kripto para birimine geçişinin, PayPal'ın kendi yerel Token'ını çıkaracağının sinyalini verdiğini söylüyor.

Meltem Demirorsten Onemli Iddia PayPal Kendi Yerel Tokenini Baslatabilir

CoinShares baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, PayPal’ın kripto para birimine geçişinin, PayPal’ın kendi yerel Token’ını çıkaracağının sinyalini verdiğini söylüyor.

Çarşamba günü, ödeme hizmetleri devi PayPal kullanıcılara yakın gelecekte kendi platformunda Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum alım, satım ve depolama hizmetleri sunacaklarını söyledi.

Londra merkezli bir dijital varlık yatırım şirketi olan CoinShares’in CSO’su, bu hareketin PayPal’ın BTC’ye rakip olabilecek kendi yerel para birimini başlatmak anlamına gelebileceğini söyledi.

Demirors, CNBC ile yaptığı röportajda PayPal’ın ilk kripto para ekosisteminin neye benzeyeceği ve bir PayPal token’ının getireceği beklentiler hakkında fikir verdi.

“Unutulmaması gereken  en önemli şey, kripto para birimlerinin PayPal ortamından ayrılmayacağıdır. Yani PayPal ortamının dışından kimse kripto para getirmiyor, bu bir tür iç ekosistem.”

“Ve nihayetinde bunun PayPal’ın kendi kripto para birimini başlatmasının yolunu açtığını düşünüyorum. Hatırlarsanız PayPal ilk Facebook Libra konsorsiyumunun bir parçasıydı. Aslında geçen yıl ayrıldılar ve bu yüzden önümüzdeki 6-12 ay içinde PayPal’ın Asya Pasifik Bölgesi’ndeki birçok ödeme şirketinde gördüğümüz dijital dolara benzer kendi dijital para birimini piyasaya sürdüğünü görürsek şaşırmam.”

PayPal’ın son duyurusunun Bitcoin için ne anlama geldiği sorulduğunda Demirörs, daha yaygın olarak benimsenen bir para birimi olarak BTC’nin kısa vadeli geleceği hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

“Yakın vadede gördüğümüz şeylerin çoğunun Bitcoin ile daha geniş ödeme ekosistemi arasındaki ilk köprüler olduğunu düşünüyorum ve zamanla diğer finans kurumlarından daha anlamlı etkileşim göreceğimizi düşünüyorum. Kripto para ürün ve hizmetlerini yalnızca perakende tüketicilere ve spekülatif trader’lara değil, aynı zamanda özellikle mevcut sıfır faiz oranı ortamında değer deposu anlatımını satın alırsak uzun vadeli tutmak isteyen kurumlara da sunarak kazançlı bir fırsat.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner